1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

תפיסת המחבלים - מהאוויר: הלילה הדרמטי בג'נין • תיעוד

פחות מיממה לאחר מעצרם של שני המחבלים האחרונים מבין השישה שנמלטו בערב ראש השנה מכלא גלבוע, מפרסם צה"ל תיעוד מן האוויר שבו נראה מבצע המעצר המוצלח שהסתיים בחסדי שמים ללא נפגעים 

צביקה סגל, י"ג תשרי תשפ"ב 19/09/2021 23:08

מסתערים, מכתרים ועוצרים תיעוד אווירי תיעוד אווירי צילום: צילום מסך

צה"ל מפרסם הערב (ראשון) תיעוד מכלי הטיס של חיל האוויר שפעלו במהלך הלילה, יחד כן צה"ל, ימ״מ ושב״כ מרחב ג'נין וביצעו פעולות בידוד וכיתור וכך כדו את המחבלים הנמלטים.

למבצע סייעו בפעילות משותפת מאמץ מודיעיני וגם כלי טיס מטייסת 100 מחיל האוויר וצוותים של יחידה 9900 מאגף המודיעין.

בצה"ל מציינים כי החל מערב ראש השנה טסו צוותים מטייסת 100 בשיתוף עם צוותים של 9900 וסייעו בחיפושים אחר המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע. הצוותים עסקו במשימות שונות שתרמו להצלחת לכידת המחבלים, וביניהן משימות חוזי, צילום, איסוף מודיעין, וכן ליווי הכוחות בשטח במהלך המבצע למעצרם.

התפקיד המרכזי של הפעילות המשותפת לטייסת 100 ויחידה 9900 במבצע היה להיות "העיניים מהאוויר" של הכוח הקרקעי. שני מטוסי צופית של הטייסת המצוידים בסנסורים איכותיים השתתפו בפעילות אתמול בלילה, כאשר אחד מהמטוסים עסק בחוזי, צילום מהאוויר מגובה, והמטוס השני עסק בממסר והעברת מידע בין החפ״ק, בפיקוד מח"ט מנשה, לכוחות הקרקע בשטח.

הצוותים סייעו בהפללת האיתור בו שהו שני האסירים, 'סגר' פאה של מבנה וסרק את השטח על מנת להתריע מפני איומים. בנוסף, זיהו הצוותים ניסיון של האסירים הנמלטים לברוח דרך הגג וכן סייע לכוח באיתור הפס״ד ובאיתור חסימות בציר הנסיעה המתוכנן של הכוח.

ההכוונה מהאוויר סייעה לכוח הקרקעי לקבל החלטות "שני צעדים קדימה" ובכך ללכוד את שני המחבלים האחרונים שנמלטו מכלא גלבוע.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;