י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024
ברוך דיין האמת

השוחט הוותיק נפטר בליל החג בפתאומיות

בחצר חסידות ברסלב נפרדו במוצאי החג מהרה"ח רבי אברהם שלמה רונין זצ"ל, מחשובי חסידי ברסלב בירושלים, שנפטר בפתאומיות בליל החג בעת ששהה בעיר ביתר. נודע כשוחט וותיק שגדולי הרבנים סמכו על שחיטתו

השוחט הוותיק נפטר בליל החג בפתאומיות
הרה"ח רבי אברהם שלמה רונין זצ"ל צילום: באדיבות המצלם

ברוך דיין האמת: בחג ראשון של סוכות הלך לעולמו הרה"ח רבי אברהם שלמה רונין זצ"ל, מחשובי חסידי ברסלב בן 78, שנפטר בליל החג באופן פתאומי בעת ששהה בעיר ביתר עילית. 

המנוח ז"ל נולד לאביו רבי יוסף ז"ל ובצעירותו התקרב לחצר ברסלב. הוא נודע כשוחט וותיק במשך שנים רבות בדרום אמריקה וגדולי הרבנים סמכו על שחיטתו. 

היה דבוק בלו"נ בתורת רבי נחמן מברסלב, ונהג להגיע מדי שנה לאומן, כך במשך עשרות שנים. השנה לא הגיע עקב תאונה שעבר. בירושלים קבע את מקום תפילתו בבית המדרש ברסלב ברמת שלמה.  

בחודש חשוון תשע"ז שיכל את בנו הרב יוסף ברוך רונין ז"ל ור' אברהם שלמה קיבל עליו את הדין באהבה ובדומיה. 

ל'בחדרי חרדים' נודע כי מכיוון שהרב רונין נפטר בבית חתנו הרב רוזנפלד שהוא כהן, עלתה השאלה מה יעשו בני המשפחה הכוהנים האם להוציא את גופת המנוח או את בני המשפחה? השאלה הופנתה בעיצומו של החג למרא דאתרא של ביתר עילית הגאון רבי חיים וייס שפסק שהמשפחה צריכה לעזוב את הבית. 

המנוח הותיר אחריו שבעה ילדים. בין חתניו: הרה"ג רבי דב בער דייטש דומ"ץ נווה יעקב המשפיע הברסלבאי הרה"ח ר' מרדכי (מוטי) גוטליב, והרב יונתן גרינוולד מחשובי ברסלב בברכפלד. 

רק לפני כשבועיים נפטר גיסו הרב החסיד רבי משה יצחק רובין זצ"ל ר"מ בישיבת 'אור שמח' ומחשובי תושבי שכונת רמת שלמה בירושלים ומחשובי חסידי ברסלב, כעת רעייתו של הרב רובין תשב שבעה על אחיה לאחר שישבה שבעה על בעלה. 

במסע הלוויה שיצא במוצאי החג הראשון מבית הלוויות שמגר בירושלים להר הזיתים שם נטמן השתתף קהל רב שליווה אותו בדרכו האחרונה. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

ביתר חסידות ברסלב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד