ח' סיון התשפ"ד
14.06.2024
שנה אבודה

מחירי הדירות יעלו: "ברשות מקרקעי ישראל מספסרים בקרקעות"

"מחירי הדיור ימשיכו לעלות לצערי הרב בשנה הקרובה ב-12% וגם במחצית הראשונה של 2022, 2021 היא שנה אבודה. מצב המחירים ב-2022 תלוי ביישום החלטות הממשלה ובקצב השיווק של רשות מקרקעי ישראל". כך אומר ראול סרוגו, נשיא התאחדות בוני הארץ

מחירי הדירות יעלו: "ברשות מקרקעי ישראל מספסרים בקרקעות"
אילוסטרציה צילום: ליאור מזרחי, פלאש 90

ראול סרוגו, נשיא התאחדות בוני הארץ, מאשים ביוקר המחייה בשוק הדיור בעיקר את מנהל מקרקעי ישראל. "המחירים במכרזי רשות מקרקעי ישראל הם מטורפים. אפילו בנתניה נמכרה קרקע ב-1.65 מיליון שקל ליחידת דיור וזה מטורף. בבית שמש נמכרה קרקע ב-850 אלף שקל ליחידה. תראה מה קורה בשדה דוב וברמת השרון. ישראל קנדה קנו בדרום רמת השרון קרקע ב-2.4 מיליון שקל ליחידה כי הם מאמינים שימכרו דירה לפחות ב-5 מיליון שקל", הוא אומר. כך מדווח יהודה שרוני בעיתון 'מעריב'.

סרוגו מוסיף: "בשדה דוב צפון נמכרה קרקע ב-2.8 מיליון שקל והדירות יימכרו ב-6 מיליון שקל. מחירי הקרקעות עולים ב-20 עד 40 אחוז, מנהל מקרקעי ישראל מספסר בקרקע. לא הייתה סיבה שלא להוציא למכירה בשדה דוב 5,500 דירות אלא רק 1,500 דירות. התחרות על הקרקעות היא מטורפת. חברות בנייה ציבוריות חייבות לקנות קרקעות".

לדבריו, רשות מקרקעי ישראל פועלת כדי ליצור מראית עין של היצע: "בשבוע שעבר שיווקו 2,500 יחידות דיור בסירקין פתח תקווה, אבל חוברת המכרז תתפרסם רק בינואר. אז מדוע לשווק מכרז כשהחוברת תתפרסם רק בינואר? בפועל זה לרמות את עצמך".

 

נדל"ן רשות (מינהל) מקרקעי ישראל מחירי הדיור

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד