1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

בעוד התחלואה גואה: התחזית שהוצגה לבנט

למרות שעד כה כמעט ולא הוטלו הגבלות משמעותיות ועדיין נתוני התחלואה גבוהים, לראש הממשלה הוצגה תחזית אופטימית שחוזה ירידה חדה במספר המאומתים היומי והחולים הקשים | הסיבה: התחלת השימוש בתרופה נגד קורונה

מאיר שלם, י"ז תשרי תשפ"ב 23/09/2021 22:52

סימני אופטימיות מחלקת קורונה בשמיר-אסף הרופא מחלקת קורונה בשמיר-אסף הרופא צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בימים האחרונים מופנית ביקורת כלפי הממשלה והעומד בראשה, על כך שלמרות שנתוני התחלואה לא יורדים - הם לא מטילים כמעט הגבלות לצמצום ההידבקות, ולמעשה קבינט הקורונה לא התכנס יותר משבועיים.

למרות זאת, הערב (חמישי) פורסם ב'חדשות 12' כי לראש הממשלה נפתלי בנט הוצגה תחזית אופטימית, לפיה בימים הקרובים נתוני התחלואה ירדו באופן ניכר. כבר בשבוע הבא תחול ירידה במספר החולים הקשים למספר של כ-5000 עד 6000 מאומתים חדשים ביום.

הסיבה לתחזית האופטימית למדי היא שימוש בתרופת הרג'נרון נגד קורונה, שמונעת מחולים להגיע למצב קשה, כך שהדבר ישפיע על נתוני התחלואה.

עוד עובדה שעשויה להשפיע לחיוב על נתוני התחלואה, היא שהחל מ-1 באוקטובר, אדם שהתחסן פעמיים, אך לא התחסן במנה השלישית - יפוג תוקפו של התו הירוק שברשותו - מהלך שעשוי לעודד אזרחים נוספים להתחסן.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לקלוט את גודל תרמית הנתונים. זה פשוט חלם.  

  Ben Izak

 2. ממש לא יעודד להתחסן... מתחיל להחשיד המצב של אובססיה לחיסון.  (ל”ת)


 3. ברור שבסוף התחלואה תרד השאלה כמה זמן זה יקח ומה המחיר שיהיה בדרך  (ל”ת)


 4. זה רק מראה על הפשע שהתנהל פה עד עכשיו שלא נתנו את התרופות.. אם לא הפרסום בתקשורת בושה וחרפה  (ל”ת)


 5. העם הולך ומת, האופטימיות לא מחזיר מתים מקברם... ובאופטימיות לא הולכים למכולת ולא מפקידים בבנק... צריך נתונים ולא אופטימיות....להחיל הגבלות עכשיו שנוכל לחזור מהר להכי קרוב לשגרה בלי נזקים בנפש ובכלכלה  (ל”ת)

  שמויגר

;