י"ז סיון התשפ"ד
23.06.2024
מחדל הצהרונים

עשרות אלפי ילדים יחזרו למסגרות יום לפני - ללא בדיקות

"זו בדיחה, הקורונה לא בחופשה באסרו חג": הורי התלמידים זועמים על החרגת הצהרונים מהבדיקות | משרד החינוך: נשלול שכר ממורים שלא התחסנו או נבדקו

עשרות אלפי ילדים יחזרו למסגרות יום לפני - ללא בדיקות
גן ילדים צילום: unsplash

אבסורד: עשרות אלפי תלמידים בצהרונים יחזרו ביום רביעי למסגרות החינוכיות, ללא בדיקות קורונה.

המדינה מוציאה מיליוני שקלים ומשאבים רבים על "מבצע אנטיגן 2" כדי לאפשר חזרה ללימודים, ובמסגרתו כל תלמידי הגנים ובתי הספר היסודיים יבצעו בבתיהם בדיקת קורונה מהירה - כתנאי לכניסה למוסדות החינוך. את הבדיקה נדרשים ההורים לערוך לילדים ביום רביעי הקרוב, לקראת החזרה של מערכת החינוך ביום חמישי (30.9) לאחר חופשת הסוכות. אלא שעוד לפני כן ביום רביעי, אסרו חג, עשרות אלפי תלמידים שרשומים בשגרה לצהרונים יחזרו למסגרות ליום לימודים ארוך (16:00-08:00), והם יעשו זאת בלי בדיקות אנטיגן.

כלומר, ילדים אלה, בגילי 6-3, יחזרו מהחופשה ויתערבבו יחד במסגרות, בלי לדעת אם הם שלילים או חיוביים לקורונה. את הבדיקה המהירה הם יצטרכו להציג רק יום אחרי שיחזרו למסגרות (כאמור, ביום חמישי), עם חזרתה של כל מערכת החינוך ללימודים. כך מפרסם הבוקר (שישי) נועם (דבול) דביר ב'ישראל היום'.

אורית, תושבת אזור המרכז, אם לשני ילדים בגילי גן אומרת בזעם: "זו פשוט בדיחה, הקורונה לא נמצאת בחופשה עד יום חמישי, היא תהיה במסגרות גם ברביעי. איך מחזירים כל כך הרבה ילדים בלי בדיקה? ומה יקרה אם ביום חמישי כשיעשו בדיקה יגלו שיש ילד חולה קורונה? מה זה יעזור? הרי הוא כבר היה במסגרת של הצהרון ביום רביעי, וזה יהיה מאוחר מדי. משקיעים כל כך הרבה כסף, אבל אפס מחשבה".

נזכיר כי על פי החלטת שרי הממשלה, החזרה ללימודים ביום חמישי לאחר חופשת סוכות תיעשה רק אם התלמיד יציג אישור מהוריו כי ביצעו לו בדיקת אנטיגן מהירה בבית ותוצאתה שלילית. תלמיד שלא יגיע עם האישור לא יורשה להיכנס למוסד החינוכי - ואם הוא לא יוכל לחזור לביתו לבד, יופרד משאר התלמידים עד שהוריו יגיעו לאסוף אותו. הדבר הביא להתנגדות מצד הסתדרות המורים, שמסרבת שהמורים והמנהלים יהיו אלה שיאכפו את ההוראה.

אבסורד נוסף הוא שהתלמידים חוזרים מחופשת החג ליום או לכל היותר יומיים של למידה (חמישי ושישי), וסוף השבוע יעמיד בסכנה את תוצאות מבצע האנטיגן. התלמידים יחזרו עם בדיקות שליליות ביום חמישי והגנים ובתי הספר יהיו נקיים מקורונה, אלא שמייד לאחר מכן יש סוף שבוע שמזמן ריבוי מגעים כמו ארוחות משפחתיות, אירועים ומקומות בילוי.

קורונה צהרונים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד