י"ב סיון התשפ"ד
18.06.2024
המשבר מחריף

מחריד: בבית החולים השני בגודלו בישראל - נגמרו מכונות האקמו

בין ההתקפות והעימותים בין ראש הממשלה למשרד הבריאות, הבוקר פורסם כי בית החולים איכלוב, השני בגודלו בישראל, חיבר מכונת אקמו לגבר בן 22 חולה קורונה לא מחוסן - ובכך נגמר מלאי המכונות | באופן תקדימי: בית החולים רמב"ם "ילווה" מכונות

מחריד: בבית החולים השני בגודלו בישראל - נגמרו מכונות האקמו
בית החולים איכילוב צילום: פלאש90

למרות התעקשות הדרג המדיני להמשיך ולא להטיל כמעט הגבלות על המשק והחברה, בבתי החולים מרגישים את הלחץ של חולי הקורונה שמגיעים או מתאשפזים בביה"ח.

הבוקר (רביעי) פורסם ב'חדשות 13' כי המשבר הגיע לכך שבאחד מבתי החולים הגדולים בישראל נגמרו מכונות האקמו. לפי הדיווח, גבר בן 22 לא מחוסן וללא מחלות רקע הועלה על אקמו באיכילוב - ובעקבות כך נגמרו המכשירים הפנויים.

‏באופן תקדימי ביה"ח רמב"ם בחיפה צפוי "להלוות" לאיכילוב מכשיר אקמו במהלך היום, כדי שלא להגיע למצב שחולים באיכלוב ימותו כיוון שלא ניתן להם מכונת אקמו.

כבר לפני מעל לשבוע מנהלי בתי החולים טענו כי קיים בישראל מחסור חמור של מכשירי אקמו. בשיחה עם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש, סיפרו המנהלים על המצב החמור.

מנכ"ל בית החולים רמב"ם בחיפה, ד"ר מיכאל הלברטל ציין בישיבה כי: "על כל חמישה מאושפזים ברמב"ם - אחד נפטר. מדובר ב-20% תמותה. אם לא הייתה התמותה הזו, היינו מלאים בחולים. במהלך סוף השבוע לחצו עלינו לקבל אקמו, אבל אי אפשר להחזיק חולה על אקמו בלי מכונת ספייר. זו רשלנות".

בתוך כך, בכירים במערכת הבריאות טוענים כי במרבית בתי החולים בישראל כמעט לא נשארו מכשירי אקמו. מספר חולי הקורונה המחוברים לאקמו הגיע לשיא ועומד כרגע על 47, מהם 91% לא מחוסנים. בנוסף אליהם, יש עוד חולים במחלות אחרות שמחוברים למכשיר שמטרתו להחליף את פעולות הלב והריאות.

בית חולים איכילוב בית חולים רמבם אקמו חולי קורונה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 13 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד