ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024
התופעה מתגברת

מפחיד: ילדים נזקקים ל'אקמו' בעקבות הידבקות בקורונה

בשבועות האחרונים שמענו מדי פעם על ילדים במצב קשה לאחר שהחלימו מהקורונה ונדבקו בתסמונת PIMS | היום פורסם, כי בחודש האחרון חל זינוק של פי ארבעה בילדים המאושפזים במצבים קשים ומסכני חיים

מפחיד: ילדים נזקקים ל'אקמו' בעקבות הידבקות בקורונה
מחלקת קורונה בשערי צדק צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

‏‏מנתונים שנאספו שלשום (שישי) על ידי איגוד רופאי ‏הילדים ב-22 מחלקות ילדים ברחבי הארץ עולה כי בחודש ספטמבר חל גידול במספר הילדים ‏שטופלו שם בשל סיבוכי קורונה.11 טופלו בשל ‏קורונה קשה, ו-43 בשל תסמונת רב מערכתית מסכנת חיים, המכונה PIMS שמופיעה ‏שבועות ספורים לאחר ההדבקה.

לשם השוואה, ‏באוגוסט טופלו בבתי החולים שלושה ילדים בלבד. ‏עם קורונה קשה ו-11 שסבלו מ-PIMS. כלומר ‏זינוק של פי ארבעה בתוך חודש. בכל המקרים, ‏מדובר בסיבוכים קשים ומסכני חיים. כך נכתב 'בידיעות אחרונות'

‏"מנהלי מחלקות הילדים מתרשמים שמספרי ‏החולים גדלו מאוד בשבועות האחרונים", אומר ‏יו"ר האיגוד לרפואת ילדים, פרופ' צחי גרוסמן. ‏"הרושם שלנו הוא שאי אפשר לקבוע שקורונה ‏בילדים היא תמיד מחלה קלה. יש סיבוכים קשים וצריך לעשות כל מה שניתן כדי למנוע הדבקה"

‏ד"ר עדי קליין, מנהלת אגף הילדים במרכז ‏הרפואי הלל יפה סיפרה: "יש יותר ‏ויותר ילדים שסובלים מסיבוכים של ‏קורונה. אנחנו רואים גם ירידה בגילי ‏החולים: בעבר היו בעיקר בני נוער, ‏היום אנחנו רואים גם ילדים קטנים, ‏בני ארבע וחמש, שמגיעים אלינו ‏במצב קשה בגלל סיבוכי קורונה. נכון שקורונה בילדים ברוב המקרים היא מחלה קלה, אבל ברגע שעשרות אלפי ילדים נדבקים בה, אחוז מסויים יפתח את התופעה הזו".

עוד הוסיפה הדר' קליין, "התהליך הזיהומי שגורמת הקורונה מצית התלקחות דלקתית סוערת של מערכת החיסון". ממשיכה דר קליין ומדגישה "מדובר במחלה מסכנת חיים משום שהיא פוגעת בחלק מהמקרים בתפקוד הלב, לכן חלק מהילדים נזקקים לאקמו. הביטוי הקליני הוא חום וכאבי בטן בחלק מהמקרים נאלצנו לטפל בילדים גם בתרופה ביולוגית שמדכאת את מערכת החיסון, ויש לה תופעות לוואי משמעותיות".

קורונה אקמו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד