ט"ז תמוז התשפ"ד
22.07.2024
לראשונה בסדר גודל כזה

ביתן ישראלי נחנך בדובאי: 15 מיליון מבקרים ייחשפו לתכנים

טקס החנוכה של הביתן הישראלי בתערוכת האקספו בדובאי: כ-15 מיליון מבקרים בשנה צפויים להיחשף לתכנים בישראלים. עשרות משלחות עסקיות מהארץ ומהעולם צפויות לבקר בביתן ולקיים מפגשים עסקיים

ביתן ישראלי נחנך בדובאי: 15 מיליון מבקרים ייחשפו לתכנים
טקס החנוכה של הביתן הישראלי בתערוכת האקספו בדובאי צילום: דוברות משרד החוץ

הערב (חמישי) התקיים טקס החנוכה של הביתן הישראלי בתערוכת האקספו בדובאי בנוכחות של כ-300 מוזמנים ומכובדים, ישראלים ואמירתים, בהובלת השר ליזמות ועסקים קטנים ובינוניים באיחוד האמירויות.

הטקס התקיים במעמד שר התיירות, יואל רזבוזוב ובהשתתפות מנכ"ל משרדו אמיר הלוי, סמנכ"ל דיפלומטיה ציבורית במשרד החוץ, נעם כץ, נציב האקספו של ישראל, אלעזר כהן והקונסול הכללי של ישראל לדובאי, הרב אלי עבאדי ומר אילן שטולמן. שליח חב"ד, הרב לוי דוכמן, קבע את המזוזה במבנה במהלך טקס הפתיחה.

זו הפעם הראשונה בה למדינת ישראל ביתן לאומי באירוע בסדר גודל כזה במדינה ערבית. ההזמנה להשתתפות ישראל באירוע ניתנה כבר בשנת 2018, עוד טרם ההחלטה על כינון יחסים רשמיים בין מדינת ישראל ואיחוד האמירויות.

הביתן הישראלי הוקם בהובלת משרד החוץ. בראש וועדת ההיגוי בה חברים 17 משרדי ממשלה שונים, קק"ל וחברת חשמל עומדים משרד החוץ ומשרד ראש הממשלה.

בביתן הישראלי צפויים להתקיים מדי יום מגוון אירועים כלכליים, כנסים ומפגשים עסקיים בתחומים של תחבורה חכמה, חקלאות, מים, פינטק, רפואה, מדע וחלל, בינה מלאכותית, בריאות, הגנת סייבר, אנרגיה מתחדשת, תיירות, קיימות, כלכלה חברתית ועוד. בנוסף, צפויות לבקר בביתן עשרות משלחות עסקיות מהארץ ומהעולם ולקיים מפגשים עסקיים.

לפי הערכות המארגנים, כ-15 מיליון מבקרים צפויים להיחשף לתכני הביתן הישראלי במהלך ששת החודשים בהם תתקיים התערוכה.

ממשרד החוץ הישראלי נמסר: "הביתן הישראלי באקספו דובאי, אותו עיצבה והקימה חברת AVS, הושק תחת הנושא "מחברים מחשבות – יוצרים את העתיד” והכותרת "אל המחר" - نحو الغد. עיצוב הביתן הינו בהשראת הדיונות המדבריות המשותפות לישראל ולמדינות המפרץ. הביתן פתוח ללא קירות ומחסומים והוא משדר פתיחות והזמנת אורחים ומאפשר חשיפה לתכנים הישראלים גם לאלה אשר רק שוהים בסביבתו. כל אלה משקפים נכונה את הרעיון שבכוחו של המחר לחבר בינינו וכי יצירת עתיד טוב יותר עבור האנושות כולה נמצא בהישג יד אם נחבר מוחות ונאחד כוחות".

שר התיירות יואל רזבוזוב מסר: "שלום בהחלט מאפשר לנו ליצור מציאות חדשה במזרח התיכון - מציאות שתביא שגשוג, ביטחון ויציבות עבור כולם. אנחנו מאמינים שכדי שנוכל להשיג את המחר הטוב יותר – חייבים לנקוט בפעולות חיוביות ופרקטיות כבר היום. תערוכת האקספו היא הזדמנות נפלאה לעסוק באתגרים משותפים יחד ויחד ליצור הזדמנויות חדשות. אני שמח להזמין את כולכם לבוא לבקר במדינה שלנו".

נציב ישראל לאקספו דובאי, מר אלעזר כהן, מסר: "היום אנו קובעים את המזוזה בכניסה לביתן הישראלי והופכים אותו לביתנו. חלמתי על היום הזה שנים רבות וברגע היסטורי זה אני רוצה להודות לממשלת ישראל ולממשלת איחוד האמירויות על כך שהגשימו את החלום הזה. הביתן הישראלי פתוח לכולם. דברים רבים מפרידים בינינו, אך האתגרים המשותפים מולם אנו מתמודדים והתקווה למחר טוב יותר הם אלה המאחדים אותנו. יחד אנו יכולים להפוך את העתיד שלנו, את המחר שלנו ושל ילדינו, לטוב יותר וכך נעשה".

דובאי ישראל עסקים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד