1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. מפלגות

סער האדריכל? • בליכוד חוששים: הח"כים שיערקו לקואליציה

במפלגת 'הליכוד' לא שקט בתקופה האחרונה, ובין חברי הכנסת שוררות מתיחויות שונות בעיקר בשל ההתארגנות לפריימריז. הפעם על הכוונת: שלושה חברי כנסת שעולים כאופציות לעריקה לקואליציה | גורמים במפלגה טוענים שסער בוחש במפלגתם: "יש לו עדיין קשרים וחברים שם"

מאיר שלם, ה' חשון תשפ"ב 11/10/2021 08:09

"הצעות מרחיקות לכת" פתק ההצבעה 'מחל' של רשימת הליכוד פתק ההצבעה 'מחל' של רשימת הליכוד צילום: נועם ריבקין-פנטון, פלאש 90

בעוד רבים מחברי המפלגה מנהלים מלחמת חורמה בממשלה, בליכוד חוששים כי ישנה קבוצה של חברי כנסת, שיערקו לקואליציה מיד לאחר העברת התקציב בקריאה שניה ושלישית.

לפי הדיווח ב"ישראל היום", בליכוד חוששים שבקואליציה ובממשלה מתכננים לגרום לעריקת חברי מפלגתם אליהם. במפלגה טוענים כי מי שעומד מאחורי היוזמה הוא שר המשפטים גדעון סער, שהיה עד לפני כמה חודשים חבר בכיר במפלגתם.

"זה הדבר הראשון שהקואליציה תעשה אחרי שהתקציב יעבור", אומרים גורמים בליכוד, "אחרי שהתקציב יעבור יכולה לחלחל הבנה שאין עוד שום איום על הממשלה, ושהיא עשויה להאריך ימים".

"בקואליציה יפנו לחברים באופוזיציה, בייחוד מהליכוד, ויציעו להם הצעות מרחיקות לכת שעשויות להיות אטרקטיביות בעוד האלטרנטיבה היא אופוזיציה משמימה. ידברו איתם על סוף עידן הליכוד, על זה שבמקום להיעלם הם יכולים להצטרף לממשלה".

הגורמים הפנו אצבע מאשימה כלפי סער: "רק ביולי האחרון העביר את החוק שמאפשר לארבעה חברי כנסת להתפצל מסיעתם, גם אם הם לא שליש ממנה. זה לא היה סתם, זו מטרה. סער הוא איש ליכוד, יש לו עדיין קשרים וחברים שם".

גורם ב'ליכוד' אף מציין את שמות החברים אשר יערקו: "אל תשכח שביטן וחיים כץ הם חברים קרובים מאוד של סער. ביטן אפילו ניסה להציע הצעות לסער במשא ומתן הקואליציוני מטעם הליכוד, כץ תמך בסער בפריימריז והגיע לכנסים שלו, ואתי עטיה היא אשת אמונו של חיים כץ".

"נכון, זה נשמע כמו תרחיש מופרע ודמיוני, אבל כבר ראינו אנשי ליכוד מובהקים כמו סער או אלקין לוקחים את הרגליים והולכים. הפוליטיקה הישראלית לימדה אותנו שהכל אפשרי", כך לדברי הגורם.

יצויין כי בכדי לאפשר את העריקה, על פי החוק, שכאמור אושר, ואם אכן שלושת השמות יערקו, סער יצטרך למצוא עוד ח"כ נוסף כדי לאפשר את העריקה.

ביטן מסר בתגובה: "שטויות, המצאה הזויה".

כץ מסר בתגובה: "אין שום סיכוי שאעזוב את הליכוד".

עטיה מסרה בתגובה: "משעשע אותי אפילו להכחיש. הליכוד זה הבית שלי עוד מימיי כנערה בסניף התנועה בלוד. אין תחליף, והניסיון מלמד שכל מי שעזב את הבית, הצטער על כך מאוד".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. שסער ידאג קודם שיעבור את אחוז החסימה בינתיים הוא מתגלה כאפס  (ל”ת)

    צבי

  2. ידוע שהתקציב תעבור בכל הקריאות. תם עידן נתניהו והליכוד  (ל”ת)

    ח

;