י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024
במעמד ההיסטורי בגור

מה העיר האדמו"ר מגור לגר"י זילברשטיין?

תיעוד מסכם ומקיף מהמעמד ההיסטורי בחצר גור אמש בבנייני האומה בירושלים לשם הגיעו חברי מועצת גדולי התורה הליטאית הגרב"מ אזרחי והגר"י זילברשטיין בנוכחות האדמו"ר מגור לבחון את אברכי החסידות בכל רחבי הש"ס. האם מותר לשקר כדי למנוע נזק? מה העיר האדמו"ר מגור לגר"י זילברשטיין?

מה העיר האדמו"ר מגור לגר"י זילברשטיין?
מעמד כבוד התורה בחסידות גור צילום: משה גולדשטיין

בשיאו של מעמד אדיר לכבודה של תורה שערכו אמש (שלישי) בחסידות גור בבנייני האומה בירושלים בהם השתתפו באורח נדיר חברי מועצת גדולי התורה הליטאים ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי ורבה של רמת אלחנן הגר"י זילברשטיין נרשם דיון הלכתי מרתק במהלכו התערב האדמו"ר.

הגר"י זילברשטיין שאל את האברכים היכן מצינו בש"ס סימוכין האם מותר לשקר כדי למנוע נזק גדול כשהוא מביא מעשה שהיה בעיר בני ברק בה זייפו מסמך כדי למנוע מאדם מבוגר לגרום לעצמו נזקים גדולים.

האברכים השיבו ברהיטות ובבהירות והגר"י זילברשטיין ציין בחדווה כי ראויים אלו להורות הוראה.

מעמד כבוד התורה בחצר גור

בשלב זה נרשמה מיני דרמה כאשר האדמו"ר שכל הזמן עקב ממקומו אחר התנהלות המבחן התערב וציין כי אין צריך להגיע לש"ס וכבר בתורה מצינו שאחי יוסף אמרו לו לאחר פטירת יעקב "אבינו ציווה לפני מותו" כאשר האמת היא שיעקב לא אמר זאת.

הרה"צ רבי שלמה צבי אלתר, בנו של האדמו"ר וראש הכוללים של החסידות הודה בנוכחות האדמו"ר למנכ"ל איחוד מוסדות גור הרב יונתן בורנשטיין על מסירותו לאברכים במהלך כל ימות השנה. בורנשטיין אף כובד לגשת לפני התיבה לתפילת ערבית.

במעמד השתתפו רבנים וראשי ישיבות, רבני קהילות ורבני ערים וכן אישי ציבור כראש העיר ירושלים משה ליאון שלקח חסות על המעמד, וראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי וכן נדיבי עם הרב יוסף אריה ברינר והרב יהודה מנדל, וכן ראש ישיבת באבוב הגאון רבי אהרן יהודה גורדון.

מי שזכה להוקרה מיוחדת הוא מנחה האירוע  יוחנן וייצמן, נציג החסידות בעיריית ירושלים. מאחורי הקלעים פעל רבות להצלחת האירוע ראש כוללי נר שמחה בערד הרב יצחק מאיר פולק שחלק גדול מהנבחנים היו מהכולל שלו .

על הקטע המוזיקלי החזן ישראל אדלר ומקהלת נרננה, על התמונות: הצלם משה גולדשטיין.

האדמו"ר מגור הרב ברוך מרדכי אזרחי הרב יצחק זילברשטיין

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 24 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד