1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

הכן עצמך לחורף: הדרכים היעילות לשמור על הגוף

ברפואה המשלימה אנו נעזרים בשיטות שונות ועל ידי כך אנו תומכים בכוחו של כל מטופל בכל גיל למקסם את התגובה החיסונית הכוללת החשובה כל כך בתקופה מאתגרת זו

בחדרי בשיתוף מכבי, ז' חשון תשפ"ב 13/10/2021 15:00

רפואה משלימה ד"ר אורי שושן ד"ר אורי שושן צילום: יח"צ

הקסם שטמון במרק העוף של סבתא, ויטמינים וצמחי-מרפא המסייעים למערכת החיסונית ועל הקשר בין מערכות הגוף והנפש בוויסות ושפעול מערכת החיסון. בצל הקורונה, הרוחות והגשמים בפתח וההיערכות מאתגרת מתמיד. המומחים של 'מכבי' עם הטיפים שיישמרו עליכם בחורף המתקרב:

בדומה להמלצות הידועות בנושא קורונה, גם בשפעת, שטיפת ידיים עם מים וסבון, שיעול לתוך המסכה או המרפק (אם אין מסיכה) וריחוק חברתי מומלץ מאוד ומפחית באופן דרמטי את הסיכון לתחלואה. מחקרים מסוימים מעידים שוויטמין D  וC  עשויים לסייע למערכת החיסונית ולמערכת הנשימה כגון קורונה ושפעת. ולכן מומלץ להקפיד על תזונה נאותה שכוללת ויטמינים אלו וחשיפה של 10-20 דקות ביום לשמש.

בנוסף, למרק העוף של סבתא יש תכונות קסם, למה? בנוסף לחום ולאהבה שיש בכל כף מרק, נמצא כי המרק מכיל תכונות אנטי-דלקתיות וחומרים נוספים המסייעים לגוף כנגד שיעול וברונכיטיס כמו כן, המרק מכיל כמובן נוזלים ומלחים. המומלצים כדי להימנע מהתייבשות העלולה ללוות את השפעת ותסמיניה. בדומה, שתיית משקאות "איזוטוניים" המכילים מים ומלחים יכולה לספק אלמנטים דומים. כל מצב של מחלה (כולל שפעת) הוא מצב של סטרס מוגבר עבור הגוף. רצוי להקשיב כשהגוף מדבר ולתת לו את המנוחה הנדרשת על מנת שיוכל להפנות אנרגיה ומשאבים למלחמה במחלה. "הסתבכות של שפעת נגרמת עקב דלקת ריאות חיידקית שמתפתחת  בגוף מוחלש מצינון ויראלי. מומלץ לקחת גם צינון "קל" כזה ברצינות, להימנע מעישון ולהתחסן נגד השפעת אם הנך בקבוצת סיכון"-מסביר ד"ר אורי שושן, מומחה ברפואה פנימית במכבי שירותי בריאות בצפון.

"הידע הרב שצברנו בנוגע לאופן בו מערכות הגוף והנפש שלנו פועלות, לא מותיר ספק באשר לקשר האמיץ ביניהן" מסביר ד"ר עופר ברנוביץ (PhD), עוזר מנהלת אגף הרפואה במכבי טבעי. למרות שאולי נדמה כי איזון בין גוף לנפש והקפדה על אורחות חיים בריאים הם טרנדים שהתפתחו בשנים האחרונות – הרי שהרפואה המסורתית פיתחה תפישת שימור בריאות ומניעת חולי המבוססת על תזונה איכותית, תנועה ואורחות חיים מאוזנים וכמובן איזון הגוף והנפש. מניעת חולי משמעו מערכת חיסונית אפקטיבית. על ידי שימור אורחות חיים בריאים, תרגול תנועה ונשימה, רגיעה  והגברת המודעות, אנו תומכים במערכת החיסון. ברפואה המשלימה אנו נעזרים בשיטות שונות כדיקור, שיאצו, ביופידבק, הומיאופתיה, נטורופתיה ועוד, להמרצת המערכות וחיזוקן, לסיוע בוויסות העצבי, הרגשי וההורמונלי, ועל ידי כך אנו תומכים בכוחו של כל מטופל בכל גיל למקסם את התגובה החיסונית הכוללת החשובה כל כך בתקופה מאתגרת זו. ב"מכבי טבעי" מטפלים המורשים לכך, ממליצים על פורמולות צמחי-מרפא הנמצאות במרפאות הרשת והעשויות לסייע למניעת שפעות, להפחתת חומרתן ולהתאוששות מהירה יותר מהן.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תודה!!!  (ל”ת)


;