1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

הח"כית נגד פעולות הממשלה: אין לכך מנדט

חברת הכנסת מיכל רוזין ממפלגת "מרצ" התייחסה למקרים שלטענותיה מובילים לסיפוח, וטענה שלממשלה אין מנדט לעשות כך. ניר אורבך תהה: "ממתי תוכניות בניה בירושלים יצאו מלב הקונצנזוס?"

מאיר שלם, י"א חשון תשפ"ב 17/10/2021 20:16

לא סופרים את בנט בנט והשרים בישיבת הממשלה בנט והשרים בישיבת הממשלה צילום: Alex Kolomoisky/POOL

שעות לאחר בקשתו של ראש הממשלה נפתלי בנט בפתח ישיבת הממשלה, להפסיק את העימותים בין מפלגות הקואליציה, אחת מחברות הכנסת של 'מרצ' משגרת מסר למפלגות הימין בממשלה.

חברת הכנסת מיכל רוזין מ'מרצ' התייחסה למאמר בעיתון 'הארץ', שטוען כי הממשלה הנוכחית היא ממשלת ימין למרות נוכחותם הבולטת של מפלגות השמאל בה. רוזין אמרה שלממשלה אין מנדט לבצע את הצעדים הצעדים שלטענתה מובילים לסיפוח.

"‏אם גנץ נכנע ללחץ המתנחלים ועוצר הכרה בכפר פלסטיני זעיר, ובד בבד הממשלה מקדמת תוכניות בנייה בירושלים לאחר 30 שנה, מדובר בחריגה מההסכמה שאין החלטות שאינן בקונצנזוס. אנחנו המפלגות שאינן מאמינות בסיפוח השטחים נבהיר חד משמעית שלממשלה אין מנדט לכך", צייצה חברת הכנסת.

חבר הכנסת ויו"ר סיעת 'ימינה' ניר אורבך, לא סופר כנראה את ראש מפלגתו בנט ועקץ: ‏"הכפר הפלסטיני הזעיר" הוא הכשרת יחידות דיור של בניה בלתי חוקית בלב גוש עציון ועצירת הרצף היהודי בגוש. ממתי תכניות בניה בירושלים יצאו מלב הקונצנזוס?".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לצערנו, אין בדבריה איום ממשי להפיל את ה"ממשלה" הזאת. 6 מנדטים "רא"מ".... לא יאומן.  (ל”ת)

  ד.

 2. אורבך .מה אתה מיתמם אתה יודע שהשותפים שלך עבאס ומרץ בעד חלוקת ירושלים ועבאס רוצה את כל ירושלים לפלסטין .אז על מי אתה עובד.מכרתם הכל בשביל לשלוט כביכול ומי ששןלט זה ליברמן לפיד ועבאס ואתם סרח עודף ועלוב  (ל”ת)

  שלמה

 3. יש ממשלה  

  שטויות

 4. מטומטמים  

  יויו

;