1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

למרות האישום: ישראל לא ביקשה צו מעצר בינלאומי למנהיג כת 'לב טהור'

מדינת חלם? מנהיג כת 'לב טהור' שהואשם בישראל בעבירות חמורות כלפי ילדים ונגדו הוצא צו עיכוב יציאה מהארץ, הצליח להימלט לגואטמלה שם שוכנת הכת, אך למרבה התמיהה משרד המשפטים הישראלי לא פנה לאינטרפול לשם הוצאת צו מעצר בינלאומי כנהוג, ובינתיים הוא מדלג בחופשיות בעולם

יענקי פרבר, ט"ז חשון תשפ"ב 22/10/2021 08:04

מסתובב חופשי בעולם הרב אלעזר רומפלר מגיע לדיון בביהמ"ש הרב אלעזר רומפלר מגיע לדיון בביהמ"ש צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אלעזר רומפלר, מנהיג הכת 'לב טהור' השוכנת בגואטמלה, הועמד לדין בישראל בגין התעללות פיזית ונפשית בילדים, אך נמלט לגואטמלה תוך כדי ניהול משפטו. עם זאת, משרד המשפטים בישראל לא טרח לדרוש מהאינטרפול להוציא צו מעצר נגדו לאחר שברח מישראל.

נגד רומפלר הוגש כתב אישום בישראל בשנת 2020 באשמת התעללות פיזית בילדים במוסד החינוכי בו לימד, אך הוא בדרך פלא הצליח לחמוק לגואטמלה.

ממשלת ישראל לא הצליחה במשך שנים לפעול למרות הדיווחים המטרידים על התנהגות בלתי חוקית ומסוכנת המתרחשת בכת לב טהור בגואטמלה המורכבת בעיקר מאזרחי ישראל. מנכ"לית ארגון 'מגן', שאנה אהרונסון, המלווה חלק מהמשפחות שיקיריהן נמצאים בכת, אומרת ל'בחדרי חרדים': "אי הבקשה של משרד המשפטים להוצאת צו מעצר בינלאומי לרומפלר על ידי האינטרפול, מקוממת במיוחד".

לדבריה: "הקורבנות שדיווחו למשטרת ישראל על ההתעללות הנוראה של רומפלר בילדים הפגינו אומץ וגבורה מדהימים, לאחר שחיו בגיהנום אישי וקהילתי, הם סיפרו במשך שעות בפירוט כל מה שעברו ומה שהם היו עדים להם. בית המשפט בישראל קיבל החלטה מצערת ומביכה שאפשרה לשחרר את רומפלר והוא נמלט כתוצאה מכך".

עוד אמרה, "הנפגעים הללו וכל שאר קורבנות לב טהור ראויים לצדק, וזה מספיק לצעד אחד קטן לקראתו, האיש מבוקש, מואשם בישראל ובכל זאת מותר לו לטייל בחופשיות על פני הגלובוס כולנו צריכים לשאול, למה?".

יצוין כי הג'רוזלם פוסט פנה לקבלת תגובה ממשרד המשפטים, אך לא התקבלה תגובה.

כזכור כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', מנהיג כת 'לב טהור' אליעזר רומפלר, שנגדו הוגש כתב אישום חמור בגין התעללות בילדים, הצליח להימלט מישראל, זאת למרות שקיים נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ בעקבות האישומים החמורים נגדו.

על פי כתב האישום נגד רומפלר, "קהילת 'לב טהור' הינה קהילה חרדית קיצונית אשר מונה עשרות משפחות, ואשר נעה ונדה ברחבי העולם מתוך מטרה להיעלם מידן של רשויות המדינה. הקהילה הוכרזה על ידי בית המשפט ככת פוגענית, וזאת לאור העובדה שבמסגרת הקהילה נהוג להעניש קטינים ובגירים בצור קשה ואכזרית".

על פי המפורט בכתב האישום, היכה רומפלר במכות חזקות שני תלמידים בבית הספר בו ניהל בזמן שהקהילה שהתה בקנדה. במקרה ההתעללות הראשון, רומפלר חשד באחד מתלמידיו שגנב כסף מקופות הצדקה. כעונש למעשי התלמיד, "הנאשם ואחרים הפשיטו אותו מבגדיו. לאחר מכן הושכב על שולחן שהיה במקום, והנאשם הורה לאחד המלמדים לקשור את רגליו לשולחן על מנת שלא יזוז".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יהודי  


  • אתה לא תחליט מה הוא עשה 

   שרה

 2. מלכות המינות לא יכולה לעשות לו כלום ה"פשעים"(שהומצאו כידוע לכל מי שאינו הולך אחרי הציונים והכופרים והפורקי עול בעצימת עינים)לא נעשו על אדמת מלכות המינות ולכן אין לה רשות להתערב בענין ולכן היא לא מתערבת מה קשה להבין כאן?  (ל”ת)


  • תתבייש!! 

   יהודי

  • התופעה הזו, שיש די הרבה ממנה, קורית רק אצלכם. ולמה? למה בכלל נוצרות כתות? השורש הוא התפיסה החרדית האשכנזית. אל תאשים את הציונים! הם לא אשמים אלא ההנהגה שלכם.  (ל”ת)

   פרץ

  • ל גובה השניה - נכון שיש אצל אשכנזים חסרונות 


 3. למה מתחת לתמונה כתבתם הרב  (ל”ת)

  יוסי

 4. שלמה המלך אמר 'חוסך שבטו שונא בנו' ואתם כותבים על זה שהן 'עבירות חמורות'?  (ל”ת)


  • תברר קודם מה הם עושים עם הילדם ואחרי זה תדבר, רק שתדע המנהיגים לא מרשים להם ללמוד את התורה חוץ מחלקים שהם מחליטים שאפשר ללמוד  (ל”ת)


  • צודק. מצווה להכות מכות רצח ילד שחתך נייר טואלט בשבת או חיטט באף ר"ל. שילמד! (ל”ת)


  • דוגמא לקחת משפט מהתורה ולעשות ממנו מה שבא לכם.לשבט יש הרבה פירושים שב תלמד תורה.לימדו אותך ששבט זה מכות נכון?התעללות,בקולב,במקל,בברזל,בבעיטות! דם ודמעות הילדים על ראשך!!!!!!!! (ל”ת)

   אבי

  • סיפורי סבתא 

   שופט

  • כנראה שאביך לא חינך אותך כראוי, בגלל זה מוחך עקום (ל”ת)

   ר' יוסל

 5. יש אישה חולנית שהצליחה לברוח מהכת והיום שם למטרה לפרק את הכת, אבל האיש המדובר טרם אושם בכלום, ובכלל אינו מנהיג כלום  (ל”ת)


 6. הם לא חרדים קיצוניים, הם כופרים וצדוקים קיצוניים.  

  צדק צדק תרדוף

 7. רומפלער, הוא לא מנהיג ולא ינהיג, איש רך ולא יציב.  

  מנחם

 8. תפסיקו את העיסוק האובססיבי בהם  

  חרדי מן המנין

;