1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

הרופאה סירבה לאשר לראובן חיסון והוא נפטר מקורונה

ראובן בן ה-64 נפטר מנגיף הקורונה, לאחר שסורב במשך חודשים מרופאתו לקבל אישור לחיסון. בתו טענה כי הוא התחנן לחיסון אך הרופאה עמדה בשלה, "בעקבות התלקחות המחלה שממנה סבל"| חוות דעת שהציגו מומחים: "הוא היה הראשון שהיה צריך להתחסן"

יוסף ריס , ט"ז חשון תשפ"ב 22/10/2021 08:34

"מאוד פחד מהמחלה" מחלקת קורונה בבית החולים איכילוב מחלקת קורונה בבית החולים איכילוב צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

ראובן אטיאס חולה 'קרוהן' (מחלה מעי דלקתית) בן ה-65 ביקש במשך חודשים אישור מרופאת הגסטרו שלו להתחסן - וסורב. במשך ימים הוא אושפז במצב קשה במחלקת הקורונה בבית החולים אסותא שבאשדוד, ונפטר לפני שבועיים. 

בהקלטה ששלח לבתו הוא חשף את הסיבה בגינה לא קיבל את החיסון: "הייתי אמור להתחסן, פשוט הרופאה התנגדה". בתו מספרת כי "הוא ממש לא היה נגד החיסון, והוא מאוד מאוד רצה להתחסן, הוא מאוד פחד מהמחלה הזו". כך נחשף בתכנית 'הצינור' ב'ערוץ 13'. 

ראובן אף ניסה לשכנע רבים לקבל את החיסון כשהוא נשמע אומר בהקלטה שניהל עם מכרה בניסיון לשכנע את אביה להתחסן: "סיכמנו ליד אבא שלך להגיד שאני התחסנתי, מנה ראשונה על מנת שהוא ילך להתחסן". 

בתו ממשיכה לספר כי הם תמיד שאלו אותו "אבא, מה עם חיסון? מה עם חיסון?". והוא היה עונה: "הרופאת גסטרו לא ממש מרשה לי להתחסן". 

לאחר שהוא נפטר, טענה הרופאה בשיחה עם בתו כי המליצה לו שלא להתחסן בעת שביקר אצלה מכיוון שסבל מהתלקחות של המחלה. אך ההמלצה הזאת סותרת חוות דעת נוספות שקיבלה המשפחה של ראובן מהרופאים באסותא. 

מומחה בנושא אמר ל'חדשות 13' כי החיסון נגד קורונה מומלץ היום לכל האוכלוסייה ובוודאי לחולים הסובלים ממחלות מעי דלקתיות, הכוללות את מחלקת 'קרוהן', ממנה סבל ראובן. עוד אמר המומחה כי "הסובלים מהמחלה, צריכים לקבל את החיסון במועד הכי מוקדם שאפשר, כי זה מה שמגן עליהם מפני מחלה קשה, ולעיתים אף ממוות". 

הרופאה טענה בשיחה עם בתו של ראובן, כי "עם התלקחות קשה לא מחסנים, צריך קודם להרגיע את המחלה ורק אז מחסנים". אך הבת טוענת כי כלל לא הייתה אצלו באותה תקופה התלקחות במחלה. 

הרופאים בבית החולים שבו אושפז האב, כעסו על כל מי שלא התחסן, "ברגע שסיפרנו להם על סירובה של האחות לאשר, הם התקשרו אליה, והיא אכן אישרה שכך קרה, אז, אמרו לנו הרופאים לדווח עליה מיד לבית החולים". 

מקופת החולים בה עובדת האחות מסרו, כי המקרה בבדיקה. 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא מבין איפה פה הבעיה  

  אני

  • איך זה לא רשלנות? אם מביאים חוות דעת של מומחים בתחום שטוענים אחרת, זאת רשלנות. רשלנות רפואית היא לתת טיפול רפואי לא מתאים שעלול לגרום לסיבוכים עקב שיקול דעת לקוי. וזה בדיוק מה שהיה כאן (ל”ת)


  • אכן מומחים קבעו שהחיסון יעיל בכללי 

   אני

 2. אם הוא רצה כ'כ להתחסן היה קובע תור ונכנס להתחסן  (ל”ת)

  משה

  • אתה ממש "גאון" שלא תבין מזה מחלה וחולי... 


 3. כתוב שהמנוח נפטר מדלקת במעי, למה להלביש עליו תגית של קורונה?#?  (ל”ת)


  • היה לו מחלת קרוהן אבל קורונה הרגה אותו !!! (ל”ת)

   יוסי

 4. הרי כבר ידוע שעל כל דבר כמעט רושמים מת מקורונה.. ע"פ מה הם קבעו שמת מזה? הם ניתחו את הגופה לאחר המוות? לא. כי פתאום הפסיקו לנתח.. הכל קורונה גם מי שנהרג בתאונה עושים לו דגימה לפני הקבורה ואם יצא חיובי רושמים מת מקורונה ויש מלא עדויות על כך ממשפחות של הנפטרים. מי שעדיין מאמין למשרד הבריאות בישראל הוא הזוי.. הם רמאים ויעשו כל דמגוגיה העיקר שתלכו להתחסן כאילו אנשים שהתחסנו לא מתו מקורנה ומעוד דברים. די לרמאות.  (ל”ת)


;