1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

השרה איילת שקד: "אני עומדת על העקרונות שלי, לא השתניתי"

השרה איילת שקד התייחסה הערב לחוק נתניהו והסבירה כי היא מתנגדת אליו לא בגלל נתניהו, כי אם מבחינה אידיאולוגית | שקד נשאלה האם קיימת קונסטלציה בה היא תחבור לממשלה עם הליכוד: "נתניהו הוא ראש הליכוד והוא לא הולך לשום מקום"

מאיר גלבוע, י"ח חשון תשפ"ב 24/10/2021 22:05

שוברת שתיקה ומגיבה למתקפות אולפן חדשות. אילוסטרציה אולפן חדשות. אילוסטרציה צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שרת הפנים איילת שקד העניקה הערב (ראשון) ראיונות למהדורת השונות אחרי תקופה ארוכה של שתיקה והתייחסה בין היתר למתקפות נגדה מימין, הדגישה כי היא עומדת על עקרונותיה והלינה על כך שהיא צריכה להסתובב עם אבטחה.

בהתייחסה למתקפות שהיא סופגת מימין על כך שהמירה את האידיאולוגיה שלה וחברה לשמאל, אמרה שקד: "בוודאי שהייתי מעדיפה ממשלת ימין. זה שאני עומדת על העקרונות האידיאולוגיים שלי, זה לא אומר שהשתניתי. אם עולה חוק שבעבר חשבתי שהוא לא נכון, זה לא אומר שאני אשנה את דעתי. אני אשאר בממשלה כל עוד היא תעבוד טוב".

היא גם התייחסה לאיומים על שרים בממשלה ואמרה: "שרת פנים לא אמורה להיות מאובטחת ואני מאובטחת. ההסתה היא חמורה. אני וגם שר המשפטים הולכים עם אבטחה".

בהתייחסה לחוק של גדעון סער שימנע מח"כ נאשם בפלילים להרכיב ממשלה אמרה שקד: "אני מתנגדת לחוק מסיבות אידיאולוגיות, בלי קשר לבנימין נתניהו, אני נגד החוק. לאחר התקציב, אני בטוחה שבנט יגיד את דעתו. אישית אני חושבת שהחוק לא נכון עבור מדינת ישראל ולא צריך להיכנס לספר החוקים, אין אף מדינה בעולם שיש בחוק את החוק הזה".

שקד נשאלה על האפשרות שהממשלה הנוכחית תפורק לטובת ממשלה עם הליכוד: "כל הזמן מדברים על כל מיני קונסטלציות היפותטיות. נתניהו הוא ראש הליכוד והוא לא הולך לשום מקום. הוא לא הצליח להרכיב ממשלה בכל מערכות הבחירות. אנחנו כן הצלחנו להקים ממשלה".

שקד סירבה להתחייב כי תישאר בממשלה גם במימוש הרוטציה של לפיד. "הוא שר חוץ טוב, ואנחנו עובדים טוב ביחד. כל עוד הממשלה הזו תעבוד כמו שצריך בשביל הציבור - אני אשאר בה. אם היא תמשיך לעבוד ככה, היא תגיע לסוף ימיה".

ל'חדשות 12' אמרה השרה שקד כי "נפתלי בנט יעמוד מאחורי הסכם הרוטציה. התקציב שאנחנו מעבירים הוא חשוב וקריטי לאזרחי ישראל. מבחינתי כל עוד הממשלה שומרת על העקרונות שלה – היא יכולה לסיים את ימיה".

היא תקפה את דבריו של לפיד בטקסט לזכרו של יצחק רבין ז"ל שנערך במשכן הכנסת: "במקום לדבר על אחדות העם וללמוד לקחים, עומדים אנשים ותוקפים את הצד השני. חלאס עם זה".





הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נוכלת שקרנית  (ל”ת)


;