י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024
הפורצת התחפשה לחרדית

בני ברק: "מסע הפריצות" עם הרכב הגנוב הסתיים במעצר | תיעוד

לאחר מספר שבועות, נעצרו שני חשודים - תושב בני ברק ותושבת הרצליה - בחשד שפרצו לשורה של חנויות בעיר בני ברק במהלך לילות שבת | החשודה תועדה פורצת כשהיא מחופשת לבחורה חרדית | | החשוד המוכר למשטרה, נפצע בעבר באורח אנוש במהלך ניסיון חיסול בבני ברק | צפו בתיעוד

בני ברק: "מסע הפריצות" עם הרכב הגנוב הסתיים במעצר | תיעוד
החשודה המחופשת באחת הפריצות צילום: השומרים

תושב בני ברק בשנות השלושים לחייו ותושבת הרצליה נעצרו בתחילת השבוע בחשד שפרצו לשורה של חנויות בעיר בני ברק. הזמן המועדף על השניים היה בליל שבת, עת התושבים נמים את שנתם.

גל הפריצות החל לפני כשבועיים, בשעת לילה מאוחרת, כאשר החשוד יחד והחשודה גנבו רכב באזור המרכז, איתו החלו לבצע מספר רב של פריצות ברחבי העיר בני ברק - בפרט בשעות המאוחרות של ליל שבת.

לאור תלונות של תושבים ובעלי חנויות על פריצות עם דפוס פעולה דומה, החלו בארגון השומרים להפעיל מאמצים על מנת לעלות על עקבותיהם ולהביא למעצרם. במהלך תקופה זו, צוות הטכנולוגיה של הארגון סייר באזורי הפריצות, ואסף ממערכות האבטחה והמצלמות הפרוסות בעיר עשרות תיעודים מאזורים שונים, המתעדים את החשוד מגיע עם הרכב הגנוב ומתפרץ לחנויות.

החשודים פורצים לחנויות בבני ברק

לפי החשד, הבחורה היתה מגיעה כשהיא מחופשת חרדית, ותיפקדה כתצפיתנית אשר דיווחה לחשוד על כל תנועה באזור. בתיעודים ניתן לראות את החשודה מתצפתת, כשלצידה מונחת מזוודה שאליה הוכנס השלל שנגנב.

עוד עולה מצפייה בתיעודים הרבים שנמצאים בידי הארגון, כי זוג החשודים חנו את הרכב הגנוב בסמטאות הקרובות ליציאה מהעיר והתקדמו למרכז העיר באמצעות קורקינט חשמלי. לאחר כל פריצה וכשהמזוודה היתה מלאה עם שלל גנוב, הם החביאו אותה במקומות מסתור ועזבו את המקום.

בשעות הבוקר של השבת האחרונה הגיעו החשודים שוב לעיר, נכנסו עם רכבם לתוך השכונות ואספו את הסחורה שהחביאו הפורצים באזורים שונים בעיר. כך פעלו השניים במשך מספר שבתות וגרמו נזק רב לתושבים ובעלי חנויות.

הודות לאיסוף התיעודים ממצלמות האבטחה, מעקבים, ופעולות נוספות שבוצעו על ידי מתנדבי הארגון ולאחר מסירת החומרים למשטרת ישראל, הצליחה המשטרה לשים את ידיה על החשודים. הגבר בשנות השלושים לחייו, תושב בני ברק בעל עבר פלילי עשיר - שנפצע בעבר באורח אנוש במהלך ניסיון חיסול  - ובת זוגתו, הובאו בפני בית המשפט שהאריך את מעצרם במספר ימים.

פריצה תחפושת

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד