י"ד אייר התשפ"ד
22.05.2024
"למזער בירוקרטיה"

ניצחון לאופוזיציה: הצעת החוק לביטוח במכוני כושר אושרה טרומית

ניצחון לאופוזיציה – בניגוד לעמדת הקואליציה, אושרה בקריאה טרומית הצעת חוק לשינוי מדיניות הביטוח במכוני כושר. בדברי ההסבר להצעה נכתב: "יש לאמץ גישות מקלות פשוטות ומינימליות המאפשרות שמירה על זכויותיו ומעמדו של בעל העסק גם באופן שווה לעסקים אחרים תוך שאנו מאפשרים לו לפעול במסגרת החוק"

ניצחון לאופוזיציה: הצעת החוק לביטוח במכוני כושר אושרה טרומית
מליאת הכנסת צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

למרות התנגדות הקואליציה, מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק רישוי עסקים (תיקון - שינוי מדיניות הביטוח במכוני כושר), התשפ"א-2021, של חברת הכנסת קרן ברק.

האופוזיציה הגישה בקשה לקיים הצבעה שמית אך משכה את הבקשה רגע לפני ההצבעה וביקשה לקיים הצבעה אלקטרונית. כאשר החלה ההצבעה נכנסו למליאה חברי אופוזיציה נוספים וההצעה זכתה לרוב של 25 תומכים מול 24 מתנגדים.

ההצעה מבקשת לבטל את הדרישה לתוספת ביטוח למכוני הכושר, ולהשוות את הדרישות הרגולטוריות למקובל במקומות האימון לספורטאים לא מקצועיים בעסקים אחרים בענף הספורט. כמו כן מוצע לחייב את בית העסק לעדכן בשלט המוצב במקום בולט כי לבית העסק ביטוח צד ג' בלבד.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "מכוני כושר מחויבים לבטח את לקוחותיהם בביטוח תאונות אישיות כתנאי לקבלת רישיון העסק או ההיתר הזמני בשעה שבעסקים אחרים מכל הסוגים תנאי זה אינו קיים. בכדי לשנות חשיבה זו, יש לאמץ גישות מקלות פשוטות ומינימליות המאפשרות שמירה על זכויותיו ומעמדו של בעל העסק גם באופן שווה לעסקים אחרים תוך שאנו מאפשרים לו לפעול במסגרת החוק.

על מנת לשפר את סיכויי שרידותם ולסייע להם להתקדם לעבר פריחה כלכלית חוזרת יש למזער עד כדי מינימום את הבירוקרטיה והרגולציה בעולם רישוי עסקים ולבחון התאמות הרגולציה אשר נוספו לעסקים שונים בשונה מהמקובל בענף."

זהו ניצחון שני שני לאופוזיציה בימים האחרונים, לאחר שבשבוע שעבר הצעת לסדר-היום של אחמד טיבי, בדבר הצורך בהקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבחינת העברות ושיבוץ מורות ומורים ערביים במערכת החינוך, עברה על חודו של קול בתמיכת הליכוד.

מכון כושר אופוזיציה קרן ברק

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד