כ"ב אייר התשפ"ד
30.05.2024
אחרי אישור הרפורמה

"לבל יהין רב לתת כשרות" • הרבנים הראשיים באזהרה חמורה

הרבנים הראשיים לישראל, הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו בקריאה משותפת: "מתווה הכשרות החדש - עקירת יהדותה של מדינת ישראל, הרפו ידיכם מקודשי ישראל". עוד הם כותבים: "אנו קוראים לרבני ישראל לבל יהין רב לתת כשרות שלא במקום שהוסמך לכך ע"י מועצת הרבנות הראשית לישראל"

"לבל יהין רב לתת כשרות" • הרבנים הראשיים באזהרה חמורה
הרבנים הראשיים לישראל צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרבנים הראשיים לישראל, הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו יוצאים היום (רביעי) במכתב משותף ותקיף נגד מתווה הכשרות שאושר, בו הם מגדירים את המתווה החדש: "הרס הכשרות המביא לידי ביטוי מגמה לעקירת יהדותה של מדינת ישראל".

הרבנים הראשיים קוראים במכתב לעצור את ההליך בצורה מיידית, וכן קוראים לרבני ישראל לעמוד בפרץ ולא לתת כשרות במקום שלא הוסמכו לכך ע"י מועצת הרבנות הראשית.

הרבנים כתבו: "ההחלטה על מתווה הכשרות החדש שהתקבלה היא הרס הכשרות ומביאה לידי ביטוי מגמה לעקירת יהדותה של מדינת ישראל, צעד נוסף להפיכת מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה. כל מי שעיניו בראשו רואה את הרמת היד בתורת משה, סטייה מן הדרך שהתוו לנו גדולי ישראל זיע"א מייסדי הרבנות הראשית ובראשם מרן הגראי"ה קוק זצ"ל ומרן הראשון לציון הגר"י מאיר זצ"ל והרבנים הראשיים לדורותיהם דרכם הייתה להקים בארץ ישראל מדינה יהודית".

מכתב הרבנים הראשיים

"ההרס הרוחני במסווה של הרפורמה זו כסות עיניים שאחריתה מי ישורנו. בחלל חדרי זוממי השינוי מהדהדים כבר קולות נוספים בענייני גיור ונישואין מחוץ למסגרת הרבנות הראשית שיביאו בהכרח להפרדת קהילות בישראל. שמירה על האחדות שהייתה משאת נפשם של מייסדי הרבנות נחתכת בלהבי ברזל", הוסיפו הרבנים.

עוד נכתב: "אנו אפופי חרדה לבאות, אנו פונים בקריאה: הרפו ידיכם מקודשי ישראל! ענייני ההלכה והדת מסורים בידי רבני ישראל, אין להעלות על הדעת שבמחי יד יחריבו בניין שלם במגמה לרצות גורמים מסוימים. מתוך אחריות כבדה לעם ישראל ולארץ ישראל אנו קוראים לעצור הליך זה מיידית".

"אנו קוראים לכל רבני ישראל, עמדו בפרץ, הרגישו את האחריות המוטלת על שכמכם, דעו כי על כתפנו מוטלת אחריות לקיומו של היישוב היהודי בארץ ישראל ואין שום זכות לשום גורם לקבוע חוקים שהם נגד חוקי תורתנו הקדושה. אנו קוראים לרבני ישראל לבל יהין רב לתת כשרות שלא במקום שהוסמך לכך ע"י מועצת הרבנות הראשית לישראל", לשון מכתב הרבנים הראשיים.

רבנות הראשית הראשלצ יצחק יוסף דוד לאו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד