י"ז אייר התשפ"ד
25.05.2024
"אין יום ואין לילה"

המכתב של משפחת סנדק לפרקליט המדינה: "מיצוי הדין עם האחראים"

בני משפחתו של של הנער אהוביה סנדק ז"ל, שיגרה באמצעות ארגון חוננו מכתב לפרקליט המדינה בבקשה להורות בהקדם על העמדת השוטרים לדין. עו"ד עטרי המייצג את המשפחה: "חלף די זמן והותר מאז הסתיימה החקירה והתקבלו הממצאים"

המכתב של משפחת סנדק לפרקליט המדינה: "מיצוי הדין עם האחראים"
אהוביה סנדק ז"ל צילום: באדיבות המשפחה

משפחתו של אהוביה סנדק ז"ל, שנהרג לפני כעשרה חודשים במהלך מרדף משטרתי בבנימין, פנתה באמצעות ארגון חוננו במכתב לפרקליט המדינה עמית איסמן בדרישה לזרז את העמדת השוטרים החשודים לדין. במכתב פורטו קשיי המשפחה וכן סתירות שהתגלו במהלך חקירת המקרה.

בתחילת המכתב, שנשלח באמצעות עו"ד אריאל עטרי, הוזכרה הבעייתיות הרבה שהתגלתה במהלך החקירה. "מלכתחילה היו למשפחה חששות לגבי טוהר החקירה שעברה בין חוקרי מח"ש לחוקרי המשטרה, במקום בו היה קיים חשש מובנה לזליגת מידע לשוטרי ימ"ר ש"י", נכתב במכתב לפרקליט המדינה.

"ואולם", הוסיף עו"ד עטרי במכתב, "דומה שאין חולק שהשוטרים המעורבים מסרו, מלכתחילה, גרסה שהסתירה את פגיעתם ברכב ורק בהמשך נולדה גרסה מאוחרת, שונה".

"על פני הדברים, לו היו ידיהם נקיות, לא היו אמורות להימסר גרסאות סותרות כאלה. יתר על כן, קשה להתעלם מהעובדה ששינוי הגרסאות נעשה לאחר שניתנה לשוטרים האפשרות לתאם עדויות", צוין במכתב המשפחה.

לדברי עו"ד עטרי, משפחתו של סנדק ז"ל עוברת עינוי דין בשל העיכובים הרבים: "'חז"ל אמרו ש"חרב בא לעולם על עינוי הדין'", עינוי דין אינו רק עניינו של הפוגע החשוד, עינוי דין גדול שבעתיים עבור הנפגע הממתין למיצוי הדין עם האשמים".

עו"ד עטרי פירט על קשיי המשפחה וכתב כי "להוריו של אהוביה המנוח ובני משפחתו – אין יום ואין לילה. הם דרוכים וממתינים לקבלת החלטה שתאפשר מיצוי הדין עם מי שאחראים למות בנם האהוב. ברור להם שמדובר במשימה מורכבת ועדינה ואולם, דומה שחלף די זמן והותר מאז הסתיימה החקירה והתקבלו הממצאים. אנו יודעים זאת, בעקבות הדברים שנאמרו במסגרת הליך חקירת סיבות המוות".

בסוף המכתב פנו בני המשפחה בדרישה לפרקליט המדינה: "לאור האמור, אנו מבקשים מכב' להזדרז ולהורות על העמדת האשמים במותו של אהוביה ז"ל, לדין".

נזכיר כי לפני כ-10 חודשים נהרג אהוביה סנדק ז"ל במהלך מרדף משטרתי בבנימין. על פי הערכת מומחה מטעם המשפחה, ניגחה ניידת המשטרה את רכבם של הנערים והפכה אותו, דבר שגרם למותו של סנדק ולפציעתם של הנערים.

אהוביה סנדק המחלקה לחקירת שוטרים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד