י"ג אייר התשפ"ד
21.05.2024
מרהיב ומרגיע

להקה של שבעה דולפינים נצפו סמוך לאשדוד • צפו

להקה של שבעה דולפינים מהמין דולפינן מצוי, שמורכבת מאימהות וגורים, נצפתה צפונית ־ מערבית לאשדוד במסגרת סיור ניטור שבוצע באזור • צפו בתיעוד להקת הדולפינים

להקה של שבעה דולפינים נצפו סמוך לאשדוד • צפו
דולפינים צילום: pixabay

בסוף השבוע נצפתה להקה של שבעה דולפינים צפונית ־ מערבית לאשדוד, על ידי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים וד”ר אביעד שיינין מעמותת דלפיס. במסגרת סיור ניטור שבוצע באזור.

חוקרי דלפיס ינסו לזהות את סנפיר הגב שלהם ולראות האם מדובר בדולפינים מוכרים.

הדולפינן המצוי הוא היונק הימי הנפוץ ביותר בישראל. מבנה גופו מלא ומגושם וצבעו אפור עד חום, עם בטן בהירה. חרטומו קצר ועבה, והוא מופרד על ידי כפל בולט מקדמת הקדקוד.

אורכו 2.5-3.5 מ'. להקה ממוצעת מונה חמישה פרטים ומורכבת מנקבות וגורים או מצעירים משני הזוויגים. הזכרים שוחים בגפם או בזוגות וחוברים ללהקות מזדמנות.

הדולפינן המצוי חי מעל מדף היבשת ולעתים פוקד את הים העמוק.אוכלוסיית הדולפינן המצוי מעל מדף היבשת שלאורך חוף הים התיכון בישראל מוערכת ב-300-400 פרטים.

תת האוכלוסייה בים התיכון מסווגת כמין שעתידו בסכנה, כאשר הסיכון העיקרי שמאיים עליה הוא לכידה בשוגג בציוד דיג.

איומים נוספים כוללים את זיהום הים, בליעת פסולת ופגיעה במארג המזון. ב-2017 הכריז הארגון הבינלאומי לשימור טבע (IUCN) על שטח מדף היבשת שמול חופי הים התיכון של ישראל כאזור חשוב ליונקים ימיים (IMMA), בעקבות תצפיות של דולפיננים מצויים ודולפינים מצויים על ידי תצפיות חוקרים ורשות הטבע והגנים.

 

להקת דולפינים תיעוד

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד