1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

בעקבות החרם: אביו של הרב אליעזר מלמד בקריאה לרבנים

לאחר שכמה רבנים ביקרו את בנו וחלק מסדרת 'פניני הלכה', הרב זלמן מלמד, ראש ישיבת בית אל, קורא לתלמידי חכמים אשר "רודפי שלום" - להשמיע את דעתם | הוא התייחס בעקיפין לביקורת ושיח ההחרמות: "אין מקום לפירוד ולפסול זה את זה; כבוד שם שמיים יורד"

יאיר כלפהכ"ט חשון תשפ"ב 04/11/2021 13:46

המחלוקת בציונות הדתית הרב זלמן מלמד הרב זלמן מלמד צילום: הלל מאיר

שבועות בודדים לאחר שהרב ליאור והרב מאזוז משכו את הסכמתם מהספרים האחרונים של הרב אליעזר מלמד, קורא אביו, הרב זלמן מלמד, לרבנים "רודפי השלום" להביע את דעתם בנושא.

במאמר שפרסם בעיתון 'בשבע', קורא הרב מלמד, ראש ישיבת בת-אל שבשומרון, לרבנים שחפצים בשלום להביע את דעתם בפומבי, תוך שהוא לא מזכיר באופן ישיר את הביקורת שיש על בנו, הרב אליעזר, על היחסחם שלו עם הרפורמים ובעיקר עם ראשיהם.

מתקפה על הרב מלמד: "אסור לסמוך על ספריו"

"כל חלקי הציונות הדתית שואפים לשלמות התורה העם והארץ, כולם רוצים שמדינת ישראל תהיה מדינת עם ישראל בעלת אופי יהודי אמוני אוהב תורה ומצוות", טען. "יש חילוקי דעות על הדרך להשיג את המטרה, יש חילוקי דעות על ההדגשים".

"התורניים בציונות הדתית פוסלים את האחרים, הליטאים פוסלים את החרד"לים, תלמידי ר' שמואל פוסלים את הליטאים, נטורי קרתא את תלמידי ר' שמואל, וכולם כוונתם לשם שמיים וכולם צדיקים, וכבוד שם שמיים יורד ויורד", כתב הרב מלמד.

הוא התייחס, באופן עקיף, לחרם של כמה רבנים על חלק מסדרת 'ספרי הלכה', ספריו של בנו והדגיש: "יש מקום למחלוקות ענייניות לגופו של נושא, אין מקום לפירוד ולפסול זה את זה, אלא לנהוג בדרך של כבוד הדדי כפי שנהגו בית הלל".

"אנא תלמידי החכמים רודפי השלום, השמיעו את קולכם, כתבו ופעלו להרבות שלום בין תלמידי חכמים ובין חלקי הציבור בתוכנו, ובתוך כל שומרי התורה ובתוך העם כולו, השמיעו קול גדול שיגבר על קולות הפירוד והמחלוקת", ביקש לסיום.

מאמרו של ראש ישיבת בית-אל, שמזוהה עם הזרם התורני יותר במגזר הסרוג, מגיע, כאמור, לאחר כמה ביקורות של רבנים חרד"לים כלפי בנו, בניהם רב גוש קטיף לשעבר הרב יגאל קמינצקי, אשר התראיין וביקר בחריפות בראיון ל'בחדרי חרדים'.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. צודק! גם אם יש מחלוקת, למה צריך לפסול?????  (ל”ת)


  • לשיטתך 


  • תגובה לתגובה  


  • מחלוקת 


  • מחלוקת 


  • בנתיים פוסלים בעיקר את החרדים ומה שבנט וכנופיתו עושים זה לא מחלוקת אלא חילול השם ורמיסת לומדי התורה (ל”ת)

   שלמה

 2. זה נמצא באוצר החכמה ויש להוציא את זה משם. רבי סלע נוריד את הכשרות ראה הוזהרת  (ל”ת)

  אברך

 3. צביעות של רבני הרפורמה של העמלקים  


 4. מעניין שלגבי הבן שלו שמוחרם מכל קשת הרבנים, הרב מלמד מזכיר את חשיבות השלום. אך, כשהוא יזם בעצמו את החרם על הרב אבינר ובמיוחד תוך הרמת שקרים, אז לא היה אכפת לו מהשלום. אין שם שום יראת שמים. הכל פוליטיקה ואינטרסים  

  אבי

  • רעל אתה זורק לא צידקות אל תתבלבל...  

   אחל"ה פניו

 5. נו......  


  • רדידות זה דבר נפסד , פעם שמעת אותו?  


 6. ברור שיגן על הבן שלו, אי אפשר לזקוף זאת לנגדו.  (ל”ת)


  • לא נכון.  

   יפת

 7. לרמוש את עולם התורה  


 8. הם עובדים עלינו  

  חיים

  • זהירות בכבוד תלמידי חכמים! 


;