י"א אייר התשפ"ד
19.05.2024
הסכם הגרעין שוב על השולחן

צבי יחזקאלי עושה סדר: "האיראנים מושכים זמן"

צבי יחזקאלי 'חדשות 13' מתייחס להודעת השלטון האיראני בדבר שיחות הגרעין עם המעצמות ואומר: "יש הבנה אמריקנית שהאיראנים יכולים לחטוף עד שהם ישובו למו"מ"

צבי יחזקאלי עושה סדר: "האיראנים מושכים זמן"
צבי יחזקאלי צילום: צילומסך ערוץ הידברות

מקור איראני בכיר מסר במהלך השבוע כי השלטון האיראני הסכים לחזור לשולחן המשא ומתן עם המעצמות ושהשיחות יחלו בסוף החודש. מה יעלה בגורל היחסים המתוחים בין ישראל, איראן וארצות הברית?

הפרשן לענייני ערבים צבי יחזקאלי 'חדשות 13' הביא בראיון ל-103FM פרטים נוספים בנושא: "מה שהחזיר את האיראנים לשולחן הדיונים, זה לחץ ובעיקר לחץ כלכלי - כי צריך לפתוח את הברזים. במקביל, הם רוצים גם למשוך זמן כדי להגיע לשתי מטרות - מצד אחד כדי להתקדם בגרעין, מצד שני כדי להחזיק את העולם כרוצה להחזיר אותם למשא ומתן כפי שהאמריקנים רוצים. ממש לתפוס שתי ציפורים במכה אחת".

לדבריו, "יש לאמריקנים רצון לחזור למשא ומתן והם אומרים שכל האופציות פתוחות, למרות שאני לא באמת מאמין לזה. אז מה כן? הם נותנים לישראל לפחות סוג של חופש פעולה, אולי, כי יש הבנה אמריקנית שהאיראנים יכולים לחטוף עד שהם ישובו למשא ומתן". בהמשך, עוד הבהיר יחזקאלי כי "יש תעוזה ישראלית כלפי איראן בסוריה. מתקפת הסייבר על תחנות הדלק, כלומר להשאיר מעל 100 מיליון בני אדם בלי דלק במשך יום שלם, זו לא רק תקיפה - זו גם דחקה, יש בזה הומור".

לסיכום, אמר: "ישראל לא תצליח להכניס את כל התיקונים בהסכם שהיא רוצה, כי ישראל לא רוצה הסכם. ואם יהיה הסכם, אז כמובן שהוא לא יהיה באינטרסים הישראלים. הדבר הכי חשוב לישראל היא למוטט את תוכנית הגרעין האיראנית ולא בהסכמים, כי בהסכמים אי אפשר להאמין להם. לישראל יש עליונות והיא יכולה להשתמש בזה, היא יכולה להגיע לעוד הרבה דברים - אם רק האמריקנים היו משחררים".

עריכה: דוד זבולוני, 103FM
הסכם הגרעין האיראני צבי יחזקאלי רדיו 103FM

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד