1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. ערוץ הכנסת

תלונה ראשונה בוועדת האתיקה נגד חה"כ דודי אמסלם

התלונה הראשונה שהוגשה לוועדת האתיקה שהוקמה בשבוע האחרון היא נגד חבר הכנסת דודי אמסלם. מגישת התלונה, חברת הכנסת רוזין ממרץ טוענת כי הח"כ מהליכוד מסית

ארי קלמןט"ו כסלו תשפ"ב 19/11/2021 14:31

התבטאויות מסיתות חבר הכנסת דודי אמסלם במליאה חבר הכנסת דודי אמסלם במליאה צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

רק יומיים אחרי שהקומה, וכשעוד טרם ברור אם היא יכולה להתכנס בעקבות התפטרות חברי האופוזיציה, כבר הוגשה תלונה ראשונה לוועדת האתיקה, נגד חבר הליכוד חבר הכנסת דודי אמסלם.

חברת הכנסת מיכל רוזין (מרצ) הגישה תלונה ליו"ר ועדת האתיקה יוראי להב הרצנו, נגד מה שהיא מכנה "התבטאויות מסיתות של חבר הכנסת אמסלם", רוזין מצטטת שיחה של אמסלם עם פעילים ברשת הטוויטר וכן דברים שאמר נגד הממשלה והתייחסותו לקואליציה, בין הייתר אמר אמסלם כי כאשר הליכוד ישובו לשלטון, הם ינהגו בחברי הקואליציה הנוכחית, שאז יהיו באופוזיציה, באותה דרך.

"אם אני אהיה יו"ר הכנסת, אני לא נותן להם להיכנס לשטח הכנסת. שילכו לבית המשפט העליון שלהם. גם את השופטים שם נחליף מיד - ביום שננצח. נגמר הסיפור הזה של בגין 'יש שופטים בירושלים'. אנחנו נדרוס אותם. נביא להם חוקים על הראש שהם לא יתאוששו 20 שנה. כדי לשלוט נמחק את המילה 'צדק'. היא לא קיימת יותר. אנחנו צריכים לכלוא אותם במכלאות, אחרת הם יהרגו אותנו. השמאלנים הם העשירים ובעלי הנכסים במדינה", דברי אמסלם.

חברת הכנסת רוזין כותבת ליו"ר ועדת האתיקה: "למותר לציין כי מדובר בהתבטאות אנטי דמוקרטית פרועה, תוך הסתה נגד ציבורים בישראל ונגד הממשלה, העולה כדי הסתה לאלימות ממש. מדובר בהתבטאויות מסוכנות וחמורות הפוגעות בכבוד הכנסת".

"עלינו להוקיע את דבריו של אמסלם ולהוציא מסר חד משמעי לציבור: להתבטאויות אלה אין מקום בחברה הישראלית, קל וחומר בבית המחוקקים של מדינת ישראל", ציינה רוזין, שמבקשת מוועדת האתיקה "לקיים דיון דחוף בעניין התבטאויותיו אלה של ח"כ אמסלם, ולהטיל עליו סנקציות אשר הולמות את חומרתן".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הקואליציה עושה בית ספר לאופזציה  

    דרעי

  2. בוא נגיד ככה; מגישת התלונה כנראה לא מהימין.. להערכתי שמאל קיצוני.. וכאלה לא חסר  (ל”ת)


  3. בושה ! איפה היית שליברמן הציעה את החרדים למריצות איפה היית כשמלינובסקי אמרה להיכנס ברבנות ! הצביעות במיטבה!  (ל”ת)

    דוד

;