ט"ו תמוז התשפ"ד
21.07.2024
זעם במודיעין עילית

אטימות של מי? התושבים עברו שבת בחשכה

בשל תקלה בקו מתח גבוה במודיעין עילית שהתרחשה בלילה שבין שישי לשבת, נאלצו כ-1,000 תושבי העיר לעבור את השבת תחת עלטה. לטענת חברת החשמל, צוותים הגיעו מיידית כדי לתקן את התקלה, אך הביטחון לא איפשר לצוותים להיכנס, לדבריו בשל הנחיית הרב

אטימות של מי? התושבים עברו שבת בחשכה
טכנאים צילום: חברת חשמל

בשל תקלה בקו מתח גבוה במודיעין עילית שקרתה בלילה שבין שישי לשבת, נאלצו כ-1,000 תושבי העיר לחגוג את השבת בעלטה. צוותים של חברת החשמל הגיעו לעיר, אך המאבטחים בכניסה לעיר לא אפשרו את כניסתם.

לטענת חברת החשמל, צוותי חברת החשמל הגיעו מיידית למודיעין עילית כדי לתקנה. הביטחון לא איפשר לצוותים להיכנס, לדבריו בשל הנחיית הרב, והצוותים לא תיקנו את התקלה. זאת, למרות שהמשטרה הגיעה למקום אך לשווא.

בצאת השבת הצוותים שבו למקום כדי להחזיר חשמל לתושבים.

אורן הלמן, סמנכ"ל שירות ושיווק מסר בתגובה: "לצערי פעם אחר פעם אנו נתקלים במצב שבו מונעים מעובדי חברת החשמל שמגיעים לישוב מיד עם קבלת דיווח על פגיעה באספקה, להיכנס ולתקן תקלות ולהחזיר במהירות את אספקת החשמל הסדירה ללקוחות. ככל שזה תלוי בחברת החשמל היא תמשיך לפעול בכדי לתת שירות מהיר ואיכותי ואני מצפים מהרשויות לסייע ולשתף פעולה לרווחת התושבים".

לפני מספר חודשים דווח ב'בחדרי חרדים' כי מאות תושבי רחוב רבי עקיבא בעיר מודיעין עילית נאלצו לחגוג את השבת בלי חשמל, כאשר ביניהם חולי קורונה, יולדות, נשים בהיריון ותינוקות.

ל'בחדרי חרדים' נודע אז כי בערב שבת, סמוך לשעה 18:00, התחילה הפסקת החשמל, אך למרות פניות מיידיות לחברת החשמל - התקלה לא סודרה מבעוד מועד.

אחד התושבים סיפר אז ל'בחדרי חרדים' כי דקות ספורות לפני השקיעה, נזכרה חברת החשמל להיענות לפניות וביקשה לשלוח צוות שיחזיר את החשמל, אך אז כבר היה מדי מאוחר ואחד מרבני העיר, הרב אפרים רוטשילד, לא אישר את כניסתם של עובדי חברת החשמל לעיר.

הצוות נתקע בכניסה לעיר במהלך ליל שבת לזמן ממושך, העניין נודע להרב רוטשילד, אך לטענת התושבים, הוא המשיך בסירובו ואפילו לא טרח להגיע לשכונה לבדוק את המצב.

"עשרות משפחות ברוכות ילדים שהו במשך למעלה מ-24 שעות בלי מזגן ובלי תאורה, כאשר גם התאורה ברחוב נפלה. עלטה מוחלטת שררה באזור. יולדות שחזרו רק השבוע מבית החולים נאלצו לסבול, תינוקות צרחו מפחד, חולים זעקו לעזרה - אך לחברת החשמל ולהרב רוטשילד זה כנראה פחות עניין", התבטא בכאב תושב נוסף בעיר.

במודיעין עילית קיים מזה זמן רב, זעם גדול על חברת החשמל. לטענת התושבים, "העיסוק העיקרי בקבוצות הוואטסאפ של תושבי העיר, הוא הפסקות חשמל. זה קורה מדי כמה שבועות, כשפתאום, למשל שעתיים-שלוש, מספר רחובות נכנסים לעלטה, המזגנים לא עובדים וילדים נתקעים במעליות".

"הילדים שלי מפחדים להשתמש במעליות", אמר ל'בחדרי חרדים' הורה למשפחה ברוכת ילדים. "אנחנו מרגישים שמתנהגים אלינו כתושבי רצועת עזה, לא פחות. התנהלות שערורייתית של חברת החשמל. בצפון תל אביב זה לא היה קורה".

"אבל מה שקרה השבת, שבר את גב הגמל; לא עוד הפסקת חשמל של שעתיים באמצע השבוע - אלא זלזול במאות אנשים, זקנים, נשים וטף שחגגו את השבת כמו עניים באיזה כפר, איפשהו בצפון אפגניסטן. לא נעבור על זה בשתיקה", הוא הוסיף בכאב ובזעם.

הרב אפרים רוטשילד סירב להגיב אז לפניית 'בחדרי חרדים'.

מחברת החשמל נמסר ל'בחדרי חרדים': "זמן קצר ממש לפני כניסת השבת התקבל דיווח על הפסקת החשמל. עובדי חברת החשמל ביקשו פעמיים להיכנס לעיר אך בהוראת הרב רוטשילד הדבר נמנע. אי לכך, ראש העיריה עודכן והוחלט בתיאום עמו כי עם צאת השבת, התקלה תתוקן וכך היה".

עוד נמסר: "יתרה מזאת, בשלב מסוים אמרו שיש אישור כניסה והטכנאים הגיעו לעיר!!! אולם, בכניסה נמנעה מהם הכניסה, למרות בקשת התושבים שלהם הייתה הספקת חשמל. עם צאת השבת, צוותי חברת החשמל נכנסו מיידית לעיר והחזירו חשמל לתושבים".

"חברת החשמל מבצעת בעיר שיפורים נרחבים, יחד עם זאת אין לנו מידע לגבי חיבורים פיראטיים המהווים מקור לעומסים לא מבוקרים על הרשת. עובדי חברת החשמל מועסקים על פי שיקולים מקצועיים ובכל מקרה הכניסה לישוב נמנעה, כך שסוגיית מוצא העובדים אינה רלוואנטית", לשון תגובת חברת החשמל.

מודיעין עילית חברת חשמל הפסקת חשמל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 64 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד