1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

פגיעה ישירה של טילים: כך תרגלו המתנדבים קריסת בנייני מגורים

במשך 10 ימים תרגלו מתנדבי ארגון זק"א, לצד חיילי יחידת החילוץ הארצית (יחצ"א) של פיקוד העורף, אירוע קריסה של מספר רב של מבנים בשכונת מגורים כתוצאה מפגיעה ישירה של טילים | המתנדבים, שמהווים כוננים להקפצה מיידית בשעת אמת לכל אירוע אסון בארץ ובעולם, תרגלו חילוץ חללים ופצועים מדומים מתוך ההריסות | כך זה נראה

אבי גדלוביץ', כ' כסלו תשפ"ב 24/11/2021 17:28

חילוץ "לכודים" ו"הרוגים" מתנדבי זק"א משתתפים בתרגיל מתנדבי זק"א משתתפים בתרגיל צילום: דוברות זק"א

כ-200 מתנדבי זק"א, אשר עברו הסמכת מחלץ, תרגלו יחד עם חיילי יחידת החילוץ הארצית (יחצ"א) במשך עשרה ימים באתר הרס ייחודי ברחוב הצנחנים בלב שכונת מגורים בתל אביב. האתר דימה אירוע קריסה של מספר רב של מבנים בשכונת מגורים, כתוצאה מפגיעה ישירה של טילים, ובתוכם למעלה מ-300 נפגעים חלקם לכודים והרוגים.

במשך עשרת ימי התרגיל, פעלו מחלצי יחידת החילוץ של פיקוד העורף יחד עם צוותים של מתנדבי זק"א בחילוץ חללים ופצועים מדומים מתוך ההריסות. כמו"כ תרגלו הצוותים עבודת מודיעין אוכלוסייה וסיוע במשימות חילוץ באתר הרס. חיילי יחידת החילוץ מהווים כוננים להקפצה מיידית בשעת אמת לכל אירוע אסון בארץ ובעולם.

במסגרת שיתוף הפעולה רב השנים בין זק"א לפיקוד העורף, זומנו המתנדבים מכל רחבי הארץ לקחת חלק בשמירה על כשירות מבצעית ותרגול שיתופי הפעולה, דומה ככל האפשר להתנהלות בזמן אמת. במהלך האימון תרגלו המתנדבים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות שפותחו במיוחד למשימת תיעוד חללים באסון המוני ואשר יסייעו למערך זיהוי החללים הארצי של מדינת ישראל.

רס"ן במיל' חיים אוטמזגין, קצין מטה ביחצ"א ומפקד היחידות המיוחדות בזק"א מסר: "מתוך הבנה והכרה בחשיבות וביכולת של מתנדבי זק"א, תירגלו המתנדבים יחד עם קציני וחיילי היחצ"א את כל התהליך של התנהגות באתר אסון המוני. החל מחילוץ הנפגעים דרך טיפול מקצועי בהרוגים שחולצו מתוך אתרי ההרס. מתנדבי זק"א הוכיחו שמירה על כשירות מבצעית ברמה גבוהה וזכו להערכה רבה בקרב קציני ומפקדי היחצ"א".

חיים וינגרטן, ראש אגף מבצעים בזק"א אמר: "בזמן אמת, מתנדבי זק"א הפרוסים בכל רחבי הארץ ישמשו ככוח חלוץ לכוחות ההצלה והחירום הלאומיים. ניסיונם הרב של מתנדבי זק"א בטיפול באירועים ואסונות ברחבי העולם הציב אותם בשורה אחת יחד עם כוחות החירום שיופעלו בעת אסון לאומי".

דובי ויסנשטרן, מנכ"ל ארגון זק"א, שהשתתף ולקח חלק בתרגיל: "הקשר העמוק עם פיקוד העורף בכלל ועם היחצ"א בפרט הוכיח כי שיתוף הפעולה חשוב ומועיל לטובת עם ישראל בשגרה ובחירום. הנהלת ארגון זק"א עושה ותעשה הכול על מנת להעניק למתנדבי זק"א את הכלים בביצוע המשימות המצופות מהם בשעת חירום, למען הצלת חיים וכבוד המת בארץ ובעולם".

מתנדבי זק"א משתתפים בתרגיל מתנדבי זק"א משתתפים בתרגיל צילום: דוברות זק"א

מתנדבי זק"א משתתפים בתרגיל מתנדבי זק"א משתתפים בתרגיל צילום: דוברות זק"א

מתנדבי זק"א משתתפים בתרגיל מתנדבי זק"א משתתפים בתרגיל צילום: דוברות זק"א

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בקרוב מלחמה עם איראן !  

    ד' ירחם

;