י"ג סיון התשפ"ד
19.06.2024
הממשלה נלחצה

השכונה בירושלים שאושרה תבוטל? המסר לארה"ב

ממשלת ישראל העבירה מסר לארצות הברית כי היא לא תקדם את בניית השכונה החדשה בעטרות, שאושרה בוועדה המקומית של עיריית ירושלים לפני כמה ימים, בשל מיקומה מעבר לקו הירוק

 השכונה בירושלים שאושרה תבוטל? המסר לארה"ב
מתחם עטרות צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ממשלת ה-10 מעלות 'ימינה': לפני כמה ימים הוועדה המקומית של עיריית ירושלים אישרה את הקמת בניית שכונה חדשה בעטרות שבתחום הבירה, אלא שכעת מתברר כי הממשלה תבלום את ההחלטה ולמעשה תבטל אותה.

לפי הדיווח ב'וואלה', ממשלת ישראל בראשותו של איש הימין נפתלי בנט, העבירה מסר מרגיע לארצות הברית כי היא לא תקדם את הקמת השכונה, שמיקומה המתוכנן נמצא מעבר לקו הירוק, כיוון שהממשל האמריקני מתנגד לצעדים חד צדדיים בשטחים שבמחלוקת.

לדברי בכיר ישראל, "מדינתנו הסבירה לארצות הברית שלממשלה אין שליטה על הוועדה המקומית בעיריית ירושלים וכי התכנית לא תקודם ע"י הוועדה המחוזית שנמצאת בשליטת הממשלה".

לפי התכנית שאושרה בוועדה, השכונה צפויה לכלול אלפי יחידות דיור, כמו גם שטח למלונאות, לתעסוקה ולמסחר, מבני ציבור, וכן שטחים פתוחים. אתר שדה התעופה הישן אמור לעבור שימור.

האזור שבו אמורה היתה לקום השכונה, המתפרסת על פני שטח של כ-1,243 דונם באחת מעתודות הקרקע החשובות במטרופולין ירושלים, היה מיועד להפוך לאזור תיירות פלסטיני, לפי "עסקת המאה" שהגה נשיא ארה"ב ה-45, דונלד טרמאפ.

עטרות בניה בירושלים ג'ו ביידן ממשלת בנט לפיד

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד