1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

השכונה בירושלים שאושרה תבוטל? המסר לארה"ב

ממשלת ישראל העבירה מסר לארצות הברית כי היא לא תקדם את בניית השכונה החדשה בעטרות, שאושרה בוועדה המקומית של עיריית ירושלים לפני כמה ימים, בשל מיקומה מעבר לקו הירוק

מאיר שלם, כ"א כסלו תשפ"ב 25/11/2021 22:54

הממשלה נלחצה מתחם עטרות מתחם עטרות צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ממשלת ה-10 מעלות 'ימינה': לפני כמה ימים הוועדה המקומית של עיריית ירושלים אישרה את הקמת בניית שכונה חדשה בעטרות שבתחום הבירה, אלא שכעת מתברר כי הממשלה תבלום את ההחלטה ולמעשה תבטל אותה.

לפי הדיווח ב'וואלה', ממשלת ישראל בראשותו של איש הימין נפתלי בנט, העבירה מסר מרגיע לארצות הברית כי היא לא תקדם את הקמת השכונה, שמיקומה המתוכנן נמצא מעבר לקו הירוק, כיוון שהממשל האמריקני מתנגד לצעדים חד צדדיים בשטחים שבמחלוקת.

לדברי בכיר ישראל, "מדינתנו הסבירה לארצות הברית שלממשלה אין שליטה על הוועדה המקומית בעיריית ירושלים וכי התכנית לא תקודם ע"י הוועדה המחוזית שנמצאת בשליטת הממשלה".

לפי התכנית שאושרה בוועדה, השכונה צפויה לכלול אלפי יחידות דיור, כמו גם שטח למלונאות, לתעסוקה ולמסחר, מבני ציבור, וכן שטחים פתוחים. אתר שדה התעופה הישן אמור לעבור שימור.

האזור שבו אמורה היתה לקום השכונה, המתפרסת על פני שטח של כ-1,243 דונם באחת מעתודות הקרקע החשובות במטרופולין ירושלים, היה מיועד להפוך לאזור תיירות פלסטיני, לפי "עסקת המאה" שהגה נשיא ארה"ב ה-45, דונלד טרמאפ.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בנט השטיח...  


  2. אל תבלבלו בשכל ביבי היה מתנהג אותו הדבר, אין שום שינוי הוא גם לא היה מקדם בניה נגד האינטרס של ארצות הברית  (ל”ת)

    חחחחחחחחחחחח

  3. בנט עלוב וכלומניק .נקודה  

    עלוב

  4. מחבל ערבוש מסריח - לשרוף אותו  (ל”ת)


;