1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

שעות שחייה מעורבות: הוראת השופט לעיריית רהט

בריכת רהט: השופט הורה לראש העיר רהט, ליועמ"ש ולרשות לקידום מעמד האישה להשיב בתוך 30 יום לעתירת בן גביר אתמול לבית המשפט העליון בדרישה לחייב את עיריית רהט להקצות שעות שחייה מעורבות בבריכה העירונית, לאחר שבמקרה דומה, בריכה עירונית בקריית-ארבע חויבה להקצות שעות שחייה לא נפרדות

חיים שמואלי, כ"ז כסלו תשפ"ב 01/12/2021 12:07

בן גביר יסמן וי? מציל בים. אילוסטרציה מציל בים. אילוסטרציה צילום: pixabay

שופט בית משפט העליון אלכס שטיין הורה היום (רביעי) לעיריית רהט, לראש העיר, למשרד הפנים, ליועמ"ש ולראשות לקידום מעמד האישה - להגיב לעתירתו של חבר הכנסת איתמר בן גביר נגד הבריכה העירונית ברהט.

השופט הורה למשיבים להשיב בתוך 30 ימים לעתירה. זאת לאחר שבן גביר עתר אתמול לבית המשפט העליון בדרישה לחייב את עיריית רהט להקצות שעות שחייה מעורבות בבריכה העירונית, לאחר שבמקרה דומה, בריכה עירונית בקריית-ארבע חויבה להקצות שעות שחייה לא נפרדות. "רהט אינה מעל החוק ודין רהט כדין קריית ארבע", טען בן גביר.

כזכור, מפלגת 'עוצמה יהודית' עתרה לבג"צ, באמצעות עו"ד חנמאל דורפמן, נגד עיריית רהט ומשרד הפנים, בעקבות העובדה שהבריכה ברהט מאפשרת רחצה נפרדת בלבד ללא שעות משפחה, כשהכוונה לשעות שחייה מעורבות.

בעתירה, הוא מבקש לקבוע כי "לא ניתן במדינת ישראל להפעיל בריכה עירונית, תוך הפליה קשה בלא מתן שעות משפחה, ולא ניתן להפלות בין הבריכה העירונית ברהט לבריכה העירונית בקריית ארבע".

"דינם של כל אזרחי המדינה שווה: אין להפלות בין דם לדם, בין דין לדין ובין גזע לגזע – אלה מושכלות יסוד במשפט הישראלי", כך בן-גביר בעתירתו נגד עיירית רהט, שאוכלוסייתה מורכבת מהחברה הבדואית, חברה שנחשבת לשמרנית.

הסיבה לעתירה היא פסיקה של בג"צ לפני כשנה, שבה נקבע כי הבריכה בקריית-ארבע, ישוב שבו מתגורר בן-גביר, תהיה פתוחה גם לרחצה מעורבת, מאחר שמדובר במשאב ציבורי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חזקקק ביותררר!!! טוב מאדדד  (ל”ת)


 2. אתם בטוחים שיש כאן וי לבן גביר, עוד ימצאו למה זה לא אותו דבר, יעבירו את זה לאדם פרטי במכר ? או שבעירייה יקבעו שעות למשפחות שבהן כל יום וכל אותו זמן יעסקו בתחזוקה של הבריכה כך שלא ניתן להשתמש בו באותו זמן.  (ל”ת)

  אחד מהעם

 3. עם כל הכבוד לבן גביר, לא מתאים לשותומ"צ לדרישה כזאת  (ל”ת)


 4. והיה מחניך קדוש  

  משה

 5. איזה תותח . בן גביר הנסיך  (ל”ת)

  אאא

 6. בושה, המטרה אינה מקדמת את האמצעים  

  אבי

 7. בן גביר בעד רחצה מעורבת?  (ל”ת)

  שריר

 8. עכשו אני מבינה למה עיריית בני ברק לא בונה בריכה עירונית  (ל”ת)


 9. לא מובן. ברהט אין דרישה לרחצה מעורבת בניגוד לקרית ארבע.  (ל”ת)

  יוקי

 10. כף זכות  

  חן

;