1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

השר לשעבר: מי שחושב שניר חפץ חריג - טועה

השר לשעבר חיים רמון, שידוע כמבקר חריף של מערכת המשפט, טען שהתיאור של עד המדינה ניר חפץ בחקירה הנגדית, על התנאים של החקירה שעבר אינו חריג. לדבריו, יש להקים ועדת בדיקה ממשלתית "שתחקור את שיטות הפעולה הלא חוקיות"

מאיר שלם, כ"ז כסלו תשפ"ב 01/12/2021 19:25

סחיטה באיומים ניר חפץ בבית המשפט ניר חפץ בבית המשפט צילום: פלאש 90

עדותו של עד המדינה ניר חפץ במהלך החקירה הנגדית במשפט נתניהו על האמצעיים הפסולים שהשתמשו נגדו, ממשיכה לעורר סערה וביקורת.

השר לשעבר חיים רמון, מתנגד חריף של מערכת המשפט, טען כי הדברים הקשים שמסר חפץ בעדותו אינם חריגים: "מי שחושב שהתיאור המזעזע של ניר חפץ על השימוש במעצר ותנאי מעצר באופן לא חוקי ככלי לסחיטת "הודאות" באיומים הינו אירוע חריג, טועה", צייץ.

לדברי רמון, "זוהי מציאות יום יומית שבה נרמסות זכויות נאשמים ועדים לאור יום. אין מקרה שבו חוקרי משטרה ופרקליטים שסחטו הודאות באיומים, ביצעו תרגילי חקירה פסולים, הסתירו חומרי חקירה בזדון מההגנה, הועמדו לדין".

"על כל גורם פוליטי ואזרחי שנושא זכויות האדם ושלטון החוק נר לרגליו, לפעול להקמת ועדת בדיקה ממשלתית שתחקור את שיטות הפעולה הלא חוקיות, כפי שנחשפו בפרשה זאת ובפרשות דומות", קרא.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הגיע הזמן  (ל”ת)


 2. האזרח הפשוט יודע על שחיתות המערכת  


 3. העדות של חפץ עדות פסולה תחת איומים.  (ל”ת)


 4. מדוע ממשיכים להקשיב להם, פשוט מודיעים יום אחד שהולכים להחליף את כל המערכת, ועד אז כל האזרחים לא מצייתים להם, איזה כח יש להם כדי לכפות על הציבור את סמכותם? יש להם צבא? ...  

  נאדא

 5. עמירם בן אוליאל מעליות דומא עדיין בכלא  

  חיים

;