1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

ב'שובו בנים' מאשימים את המתנגדים: "הבטיחו שלא יראה אור יום"

"הניסיונות של מתנגדיו האובססיביים של הרב להכניס אותו לכלא בשלישית לא צלחו", כך אומר ל'בחדרי' מקורבו של ברלנד, זמן קצר לאחר ששוחרר ממעצר ושב לרצות את מאסרו | לטענתו, הרב לא קשור למשמרת הצניעות: "מעולם לא נתן הוראות להשתמש באלימות, רק בדרכי אהבה"

אבי גדלוביץ', כ"ח כסלו תשפ"ב 02/12/2021 20:55

אחרי שחרור הרב ברלנד הרב ברלנד מובא לדיון בביהמ"ש הרב ברלנד מובא לדיון בביהמ"ש צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בקהילת 'שובו בנים' בירכו היום (חמישי) על ההחלטה לשחרר ממעצר את מנהיג הקהילה, הרב אליעזר ברלנד. כפי שדווח מוקדם יותר, לצד הרב ברלנד שוחרר למעצר בית גם חתנו, צביקה צוקר. השניים חשודים במעורבות ברצח אברהם אדרי והנער ניסים שטרית, לפני למעלה משלושים שנה. גם ראש העיר החרדי, החשוד במעורבות ברצח אברהם אדרי, שוחרר היום למעצר בית. הרב ברלנד ישוב לרצות את מאסרו במסגרת פרשת 'עושק שחור'.

"שמחה גדולה בקרב אלפי חסידי הרב ומעריציו בכל רחבי העולם, עם הבשורה הטובה הזו", אמר מוקדם יותר ל'בחדרי חרדים' חסיד קהילת 'שובו בנים' וממקורביו של ברלנד.

מקורבו בטוח כי מתנגדיו של הרב ברלנד, הם אלו שעומדים מאחורי החשדות נגדו. "למרות הניסיונות של מתנגדיו האובססיביים של הרב להכניס אותו לכלא בשלישית", הוא אומר, "לאחר שהם הצליחו פעמיים, ברוך ה' שהפעם לא צלחה דרכם, והמשטרה הגיעה למסקנה אחרי 32 יום, שאין לרב קשר לעניין הזה".

לדבריו, "כל תלמידי הרב יודעים שהרב אין שום עניין במשמרת הצניעות, הוא מתנגד לאלימות. הרב מקרב כל יהודי באשר הוא. את היהודים הכי רחוקים הרב מקרב אותם - ומעולם לא נתן הוראות להשתמש באלימות, רק בדרכי אהבה".

"אנחנו מרגישים ממש נס חנוכה, לא פשוט", הוא מוסיף, "כבר הרבה שנים שהרב נרדף, ונמצא בכלא פעם אחר פעם - וברוך ה' שהפעם הזה הדבר לא יקרה".

מקורבו של הרב ברלנד סובר כי "מי שהיה בבית המשפט לפני יומיים, שמע את הרב אומר בקולו שהוא '30 יום מחכה במעצר שיביאו לו את אותו אחד שאומר שהוא שלח אותו'. המשטרה לא הטיחה בפני הרב שום ראיות, מדובר בהקלטות מבויימות של מתנגדי הרב הידועים, שהבטיחו לעצמם שהרב לא יראה אור יום".

מטעמם של קבוצת מתנגדי הרב ברלנד נמסר בתגובה לדברים שהופנו נגדם: "המשטרה אמורה להגיש כתב אישום נגד חסידו של ברלנד, ברוך שרביט, שבהוראת ברלנד חסר הלב הפליל את עצמו והודה במעשה הרצח, תוך שהוא מנסה להפליל גם אחרים, מבין אלו שמזמן כבר עזבו אותו וזכו ליטול חלק פעיל ומרכזי במאבק הקדוש נגדו. במקביל, נזהר שרביט ונשמר מאוד שלא להפליל את רבו ברלנד. 'בור כרה ויחפרהו ויפול בשחת יפעל'"

"יצויין שברלנד התנצל בפני אחיו של ניסים שטרית, על כך שיידע אותו רק כעת ולא לפני 35 שנה שאחיו לא בין החיים, כך שהמשפחה תגיד עליו קדיש ותשב עליו שבעה", הוסיפו המתנגדים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הרב  

  יעקב

  • אסור להתגרות באומות העולם,כתובות קיא.זה מינות ציונות פריקת עול הגלות.ובזה ה"חסידים הקדושים" של הר' ברלנד פועלים . (ל”ת)


 2. אני לא יודע איך פועל הר' ברלנד אבל אני יודע איך ה"חסידים הקדושים" שלו פועלים וזה ההפך הגמור מ"דרכי שלום ואהבה".ודי למבין.  (ל”ת)


  • לצערי זה נכון . הם לא קולטים שהם מתנהגים בשפה לא מכבדת . וחלקם נוהגים באלימות  (ל”ת)

   רר

  • נכון (ל”ת)


 3. הרב אליעזר ברלנד  


 4. אם מזרע היהודים מרדכי  

  אביגדור

 5. תפסיקו לקרוא לו רב, אתם אתר בזיון  (ל”ת)


 6. כנסו  


 7. הסיבה לכך ששיחררו אותו, היא שהוא הלשין על כולם וקיבל חסינות, ממש לא בגלל שהוא "צדיק" ואין עוול בכפיו. גם הוא עתיד לתת את דינו בפני השופט העליון כמו כל בשר ודם אחר  (ל”ת)


 8. רשעים ארורים  


 9. מי הם אלה מתנגדיו מדוע אתם לא רושמים מי הם והם עוטים בערפל???????????????? מה הולך כאן ריבון העולמים????????????  (ל”ת)


 10. מדוע מקורב הרב מגלה פניו ושמו 'ומתנגדיו' לכאורה לא מפרסמים אפילו את שמם???  (ל”ת)


 11. שקרנים אני גדלתי בקהילה שלו כולנו שמענו אותן מאיים ושולח אנשים להרוג ולהרביץ!!!  

  חיה

;