1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

הכיתות שהכניסה אליהן תהיה בכפוף לבדיקה שלילית

הממשלה אישרה היום את מבצע האנטיגן השלישי במערכת החינוך שייצא לדרך החל מהשבוע הבא | אלו הכיתות שהתלמידים בהן יחויבו בהצהרה חתומה ע"י ההורים על תוצאה שלילית של בדיקת האנטיגן - לפני הכניסה 

יוסף ריס , א' טבת תשפ"ב 05/12/2021 16:40

הממשלה אישרה ילד עוטה מסכה בכיתה ביישוב אפרת ילד עוטה מסכה בכיתה ביישוב אפרת צילום: ershon Elinson/Flash90

הממשלה אישרה היום (ראשון), בישיבתה השבועית, את מבצע אנטיגן השלישי במערכת החינוך, שייצא לדרך החל מיום ג׳ הקרוב, 07 בדצמבר. 

על פי הוראת השעה, גני ילדים וכיתות א'-ו' שבהם חלה פגרת חנוכה, וכן בבתי ספר בהם ניתנה הוראת פטור לפי חוק לימודי חובה - כגון מוסדות חרדים, יש להציג הצהרה חתומה בידי ההורים על ביצוע בדיקת אנטיגן עם תוצאה שלילית כתנאי לכניסה למוסד.

בפתח ישיבת הממשלה התייחס ראש הממשלה, נפתלי בנט, לבהלת הזן הדרום האפריקני 'אומיקרון' שהחלה לדעוך בקרב הציבור ואמר: "מציע לא לזלזל באומיקרון". בנט הוסיף כי "רק הבוקר קיבלנו דיווח על כמעט 100 נדבקים במסיבה אחת בנורבגיה, זה לא רק בדרום אפריקה".

לדברי ראש הממשלה "אנחנו צריכים להיות צנועים, זה זן שאנחנו גם עכשיו לא יודעים מספיק עליו, אבל אנחנו כן יודעים, ברמה גבוהה מאוד של ודאות, שזה זן מדבק מאוד. אנחנו עדיין בתקופת הערפל שאנחנו בעצמנו הגדרנו, ואנחנו עדיין לומדים". 
 
ראש הממשלה בנט סיפר כי בכל יום הוא מבצע הערכת מצב מחודשת, על בסיס הנתונים הידועים באותו רגע, "לגבי הקלות, החמרות - הכול על בסיס המידע", קבע בנט. 

לסיום אמר כי יש כאלה שאומרים: 'אבל המצב כל-כך טוב בארץ אז למה אתם באים ומקשים'. "הסיבה שהמצב טוב בארץ היא בגלל שאנחנו פועלים מהר והדוק. אנחנו יודעים לשחרר כשצריך ואנחנו יודעים להדק כשצריך. באי הוודאות הנוכחית זה בדיוק הצעד הנכון. עדיף להיות זהירים בתחילה מאשר להתחרט על זה אחר כך".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הצחקתם את אומיקרון, חתימה של ההורים שעשו בדיקת אנטיגן שלילי, ומי בדוק את החתימות?? ומי יבדוק את ההורים שאכן היו בדיקות בכלל?? שוב מבנטטים אותנו  (ל”ת)

    שמויגר

  2. לכו קיבינימט רשעים נוכלים  (ל”ת)


  3. מעניין מאוד שאנשים מדרום אפריקה מפרסמים שאצלם הכל כרגיל ואין נדבקים.. ורק בעולם מסתובב ווריאנט חדש.. פייזר וארגון הבריאות העולמי מתנקמים בהם כי הם נותנים חופשיות בחיסונים וביקשו להפסיק לשלוח להם חיסונים.. יומיים אחרי פתאום צץ לו הפוקימון הזה.. מדובר פה בפושעים פייזר זה חברת טרור.  (ל”ת)


;