1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

"הצילך מפח יוקשים": ההקדשה הארוכה שכתב הרבי לניצול הפיגוע

לאחר שנחשף אמש ב'בחדרי חרדים' כי הפצוע מהפיגוע בשער שכם, אברהם אלמליח ניצל בזכות השמירה של הרבי מתולדות אהרן קיבל היום הניצול מהפיגוע בשער שכם ספר תהילים מעור מהרבי שבאורח נדיר כתב לו הקדשה ארוכה. ההקדשה המלאה שכתב הרבי לאברהם אלמליח

משה ויסברג, ד' טבת תשפ"ב 08/12/2021 18:35

חשיפת 'בחדרי חרדים' אברהם אלמליח מקבל את התהילים משליחו של הרבי אברהם אלמליח מקבל את התהילים משליחו של הרבי צילום: אנ"ש בלעטל

סיפור הנס הגלוי של הרב אברהם אלמליח, האברך הצעיר שנדקר בפיגוע הדקירה בשער שכם בשבת האחרונה, וניצל לאחר שצעד עם השמירה שקיבל מהרבי מתולדות אהרן בחנוכה, ממשיך לעורר הדים. הרבי שנפעם מגודל הנס, כתב לניצול הקדשה ארוכה והעניק לו ספר תהילים.

כפי שדווח לראשונה ב'בחדרי חרדים', הניצול אברהם אלמליח, שלח שליח להודות לאדמו"ר מתולדות אהרן ולספר לו כי החוברת המיוחדת שקיבל מהרבי, הצילה את חייו. הרבי שלח שליח בחזרה עם אחד המתנדבים של 'שערי רחמים' שהעניק ספר תהילים לפצוע אברהם אלמליח בבית חולים שערי צדק - בשליחות האדמו"ר. 

כעת נחשפת ההקדשה שכתב הרבי לניצול על ספר תהילים של 'יוקרה שבעור' עליה נחרט 'אברהם אלמליח'. 

באורח נדיר מאוד הרבי כתב הקדשה ארוכה, כשהוא יוצא ממש יצא מגדרו. ל'בחדרי חרדים' הגיעה נוסח ההקדשה שכתב הרבי: "להחיות לכם לפליטה גדולה מנחת זכרון מוגש התהלים הזה להודות ולהלל ולשבח לפני ריבון העולמים אדון הכול על גודל רחמיו וחסדיו ית' שהפליא אתך והצילך מפח יוקשים, ומחרבות שנונים, ויצאת בשלימות כל החושים ובכן תודה ותפלל בתמידות בשבחות ורננים, ויתקבלו התפילות לפני אדון האדונים, בהצלחה רבה וס"ד".

מאז פורסם הסיפור לראשונה ב'בחדרי חרדים' הפך הסיפור ומפורסם בכל העולם.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אדמור"י תולדות אהרון ידועים בגודל פרישותם וצידקותם  

    מיכאל

;