י"ז סיון התשפ"ד
23.06.2024
מעמד מרגש במעונו של ראש הישיבה

היסטוריה בבני ברק: נשיא המועצת חנך סמינר ע"ש הרבנית ע"ה

בהוראת נשיא המועצת הוכרז על הקמת סמינר חדש בבני ברק • סמינר "מעלות יעל" ע"ש ולזכרה של אשת חבר הרבנית יעל כהן ע"ה. הגר"ש כהן בכינוס: "זוממים לעקור את התורה זה הזמן להרים קרנה"

היסטוריה בבני ברק: נשיא המועצת חנך סמינר ע"ש הרבנית ע"ה
כנס יסוד הקמת סמינר מעלות יעל צילום: יוסי רוזנבוים

אמש נערך מעמד מרגש ורב רושם  במעונו של נשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן, כנס יסוד להקמת סמינר בית יעקב "מעלות יעל" בבני ברק על שמה ולזכרה של הרבנית יעל כהן ע"ה אשת חבר לראש הישיבה.

במעמד נטלו חלק גדולי ראשי הישיבות הגאון הרב אברהם סאלים ראש ישיבת מאור התורה, הגאון הרב בן ציון אטון ראש ישיבת ראשית חכמה, הגאון הרב שמואל יונה ראש מוסדות מעלות קדושים, הגאון הרב יעקב כהן ר"י נזר התלמוד, והמנהל הרוחני של הסמינר הגאון רבי יחיאל יונה הוכרז על הקמתו של הסמינר הנושא את שמה של הרבנית ע"ה אשר יעמוד תחת נשיאותו של נשיא המועצת ובהכוונת הגאון רבי מסעוד בן שמעון ראש ישיבת אור אליצור ורבה של בני ברק.

בדברים שנשא הגר"ש כהן במעמד שנערך במעונו ציין כי זהו יום שמחה על הקמת סמינר אשר בו יגדלו בדרך התורה והיראה מתוך צניעות וקדושה, הגר"ש בדבריו ציין את הרוח הנושבת היום ברחובותינו, לצערנו כאשר רוחות זרות מנסות להיכנס בתוככי ביתנו וב"ה כשמקימים סמינר בהשקפה ובדרך הנכונה על מנת לגדל דורות של בנות צדיקות אשר כל שאיפתם הוא להקים בית של תורה עם אברכים יראי שמיים, זהו יום של שמחה.

בדבריו התייחס נשיא המועצת למצב ואמר "בזמן שרוצים לעקור את התורה, התשובה שלנו זה ריבוי התורה, כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ".

בתוך כך, לאחר הכינוס ההיסטורי במעונו של נשיא מועצת חכמי התורה, בעיר בני ברק נערך אמש מעמד פתיחת הסמינר "מעלות יעל" בראשות גדולי ישראל ורבני הקהילות ובהשתתפות גדולי ישראל הגר"ש בעדני חבר מועצת חכמי התורה, הגר"מ בן שמעון ר"י אור אליצור ורבה של בני ברק, הגר"פ קורח ראש קהילת שערי ההלכה, הגר"צ פדידה ראש מוסדות אור גאון, הגר"ש יונה ראש מוסדות מעלות קדושים, הגר"ש לוי רבה של שכונת רמת אהרון ועוד עשרות רבני קהילות בעיר.

רבני הקהילות הביעו את התרגשותם מהמעמד האדיר בו מתכנסים יחד גדולי ישראל ורבני הקהילות לפתיחת הסמינר וציינו כי ציבור בני התורה בעיר ב"ה הולך ומתרבה וזהו יום בשורה של ממש לבנות האברכים על הקמתו של סמינר ההולך ע"פ ההשקפה הצרופה כאשר מי שמנווט את הספינה הוא ראש הישיבה הגר"ש כהן ועימו הגר"ש בעדני ורבה של בני ברק הגר"מ בן שמעון.

חכם שלום כהן סמינר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד