י"ד אייר התשפ"ד
22.05.2024
אירוע חריג בירושלים | תיעוד

עם בלוני גז: בני המשפחה מתנגדים לפינוי ומתבצרים על הגג בשייח ג'ארח

כוחות גדולים של משטרה פועלים בשעה זו יחד עם צוותים של עיריית ירושלים לפנות מבנה מגורים בשכונת שייח ג'ראח | בני המשפחה שמתנגדים לפינוי, מתבצרים על גג הבית ומאיימים לפוצץ בלוני גז | תיעוד

עם בלוני גז: בני המשפחה מתנגדים לפינוי ומתבצרים על הגג בשייח ג'ארח
בני המשפחה על הגג צילום: דוברות המשטרה

כמה בני משפחה מתבצרים הבוקר (שני) על גג ביתם בשכונת שייח ג'ראח במזרח ירושלים. זאת ברקע ניסיונות של העירייה וכוחות משטרה לפנותם מהקרקע, שהופקעה לצורך הקמת מוסדות לימוד לטובת תושבי השכונה.

עם הגעת נציגי העירייה וההוצאה לפועל בליווי כוחות משטרה, החלו מספר צעירים להתבצר על גג בית המגורים עם בלון גז וחומר דליק. בני המשפחה הבעירו במקום מזרונים. צוות מו"מ של המשטרה פועל מול המתבצרים ומפרי הסדר במטרה לאפשר את מימוש הצו השיפוטי שניתן ע"י בית המשפט.

במשטרה ובעירייה מציינים כי כבר לפני כשנה, הורה בית המשפט המחוזי בירושלים למשפחה לפנות את המקרקעין המיועדים לצרכי ציבור, לטובת הקמת בית ספר לחינוך מיוחד בן 18 כיתות ו-6 גני ילדים, שאמורים לשרת את תושבי שכונת שייח ג'ארח וילדיהם.

מאז מתן פסק הדין, הוסיפו בעיריית ירושלים, ניתנו אין ספור הזדמנויות למשפחה למסור את המקרקעין בהסכמה, אולם הם סירבו לעשות כן, גם לאחר מתן ארכות, פגישות וניסיונות הידברות חוזרים ונשנים מצד עיריית ירושלים. לכן, עיריית ירושלים פעלה הבוקר כפי שהורה בית המשפט ומימשה את הצווים שהוציא בית המשפט.

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה לפינוי: "הגיע הזמן להפגין משילות שהבריונים והפולשים יבינו שמדינת ישראל היא לא פראיירית ובטרור נגד יהודים, לא ישיגו שליטה בכח".

ח"כ בן גביר הוסיף: "כל הכבוד למשה ליאון, אבל עדיין מלאכה רבה עוד לפנינו, יש בשכונת שמעון הצדיק עוד עשרות בתים שפלשו אליהם וצריך לפנותם ויפה שעה אחת קודם. מדינת ישראל חייבת להפגין משילות קודם כל בירושלים".

שייח ג'ראח התבצרות פינוי בלוני גז

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד