1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

בנט מזהיר: "לא נבון להשקיע באיראן; משטר מושחת וכושל"

בנט מזהיר את המעצמות ואומר כי "המשטר האיראני מושחת וכושל. השקעה באיראן היא לא השקעה נבונה, בין אם יש הסכם ובין אם לא". לדבריו: "אני לא רואה שום היגיון בכך שהעולם החופשי יחתום עם איראן על הסכם שייתן להם כסף ובו זמנית יאפשר להם להמשיך בתכנית הגרעין" • צפו בדבריו

ארי קלמן, ט"ז שבט תשפ"ב 18/01/2022 16:47

בפורום העולמי הווירטואלי נפתלי בנט נפתלי בנט צילום: World Economic Forum

ראש הממשלה, נפתלי בנט, השתתף היום (שלישי) בוועידה הוירטואלית של הפורום הכלכלי העולמי (WEF) בדאבוס וברקע שיחות הגרעין האיראני בוינה בירת אוסטריה. בדבריו, התייחס רה"מ לנגיף הקורונה והטיפול בזן האומיקרון, להסכמי אברהם והמצב במזרח התיכון, לסוגייה האיראנית ולנושאים נוספים.

ראש הממשלה אמר בוועידה: "מדינות הגונות והעולם החופשי צריכים להכיר במעשיה של איראן. האיראנים הם מקור הטרור במזרח התיכון ועלינו להילחם בכך בחזרה. הדבר האחרון שיש לעשות עם ׳תמנון׳ כזה הוא להזרים עשרות מיליארדי דולרים לתוך המנגנון שלהם. מה תקבלו מזה? טרור על סטרואידים. כל מה שאנו רואים יוכפל וישולש בעוצמתו, כיוון שהם יהיו חזקים יותר".

עוד הוסיף: "ברצוני להעלות נקודה - בעוד שלאיראן יש תדמית של מדינה חזקה, למעשה היא פגיעה בהרבה ממה שנהוג לחשוב. הכלכלה שלהם כושלת לגמרי, המטבע נשחק. הם כ"כ לא כשירים, שהם לא מסוגלים לספק מים לברזים בחלקים עצומים של המדינה, לדוגמה באיזור אספהאן. יש איראנים רבים שמנסים לפתוח את הברז ושום דבר לא יוצא, בגלל חוסר המסוגלות של המשטר שלהם. אנו רואים הפגנות של מורים, שופטים, גמלאים באיראן. זה משטר מושחת וכושל".

לדבריו: "אנחנו צריכים לעמוד איתן עד שאיראן תיקח חלק בהסכם. אבל, יש רק הסכם אחד וההסכם הזה צריך להיות חזק וארוך יותר. משמעות הדבר בפועל היא שאיראן צריכה לוותר על תכנית הנשק הגרעינית שלה. למה שמישהו ייתן לגיטימציה לזכותם להעשיר אורניום בקיבולת עצומה? הם כבר כעת מעשירים אורנים ברמה של 60% במפעלים עצומים להעשרת אורניום. למה הם עושים את זה? אין צורך ב-60% אורניום לשום מטרה, פרט לנשק גרעיני".

בנט הזהיר את העולם: "הם מנסים לפתח נשק גרעיני. אני לא רואה שום היגיון בכך שהעולם החופשי יחתום עמם על הסכם שייתן להם כסף, ובו זמנית יאפשר להם להמשיך בדבר הזה (תכנית הגרעין)".

לסיום אמר ראש הממשלה למשתתפי הוועידה: "הייתי איש עסקים בתחום ההיי-טק. הייתי אומר שהשקעה באיראן היא לא השקעה נבונה, בין אם יש הסכם ובין אם לא".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. גם פה משטר מושחת וכושל. מי שתומך בפקידי משרד הבריות שמקבלים משכורת מפייזר הוא בהחלט מושחת.  (ל”ת)

  כמו כאן

 2. משטר מושחת וכושל אפשר להגיד גם על הממשלה שלך מר בנט  

  דוד

 3. וואי איזה נס שהוא הזהיר מהשקעה באיראן.. בדיוק הייתי בדרך לקנות מניות של הכור האטומי בבושאהר..  (ל”ת)


  • אפשר להצטרף אלייך?..אני בדרך לעסקת חתולות עם האיתולות... 


  • חחחמוד (ל”ת)

   חח

 4. וואוו כל העולם מת להקשיב לך...,חה חה חה אחרי זה יגיד שהוא עושה המון ביבי נסע לקונגרס ונפתול מצטלם מהבית ומזהיר את מנהיגי העולם?....האדם הזה התחרפן סופית!!  


 5. הבעיה של העולם עם אירן זה לא הגרעין אלא שהיא מדינה שתומכת בארגוני טרור בכל העולם  (ל”ת)

  צבי

;