1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

חיסוני הקורונה בגל האומיקרון: ההשפעה על הילדים

ניתוח נתוני תחלואת ילדים ובני נוער - בגל האומיקרון מעלה, כי חיסונים שניתנו במהלך שלושת החודשים האחרונים, מקנים הגנה גבוהה מהדבקה בווריאנט 'אומיקרון', כך דיווחו היום במשרד הבריאות | אלה הנתונים המעודדים 

קובי ברקת , י"ז שבט תשפ"ב 19/01/2022 20:26

נתונים מעודדים חיסון ילדים חיסון ילדים צילום: Nasser Ishtayeh/Flash90

ניתוח נתוני תחלואת ילדים ובני נוער - בגל האומיקרון מעלה, כי חיסונים שניתנו במהלך שלושת החודשים האחרונים, מקנים הגנה גבוהה מהדבקה בווריאנט. 

זאת על פי ניתוח נתוני התחלואה שבוצע על ידי צוות חוקרים ממשרד הבריאות, מכון ויצמן למדע, הטכניון, האוניברסיטה העברית, ומכון גרטנר במרכז הרפואי שיבא. 

מדובר בניתוח נתונים אשר בחן את מועילות החיסונים בקרב ילדים ובני נוער, שמצא שגם בתקופת גל האומיקרון, חיסון הניתן בשלושת החודשים האחרונים, בין אם שתי מנות או במנת בוסטר, מקנה הגנה טובה יותר כנגד הדבקה לעומת לא מחוסנים או מתחסנים שפג תוקף חיסונים.

לפי הנתונים שפורסמו ע"י משרד הבריאות, ילדים בגילאי 5-11 אשר חוסנו בשתי מנות בחודשיים האחרונים – מוגנים פי 2 יותר מאשר לא מחוסנים כלל.

כמו כן, בני נוער בגילאי 12-15 אשר חוסנו בבוסטר בחודשיים האחרונים – מוגנים פי 4 יותר מאלו שלא חוסנו כלל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הם אף פעם לא היו בסיכון  


 2. מה זה משנה  


  • מה זה משנה, זה אומר שהחיסון אולי יעיל רק אם מקבלים כל חודשיים עוד מנה, ובווריאנט הבא יקבלו כל יומיים , האם זה חיסון נקרא? זה מקסימום אקמול...  

   שמויגר

 3. מדדי יעילות השלילי של הזריקות. כמה שמדינה מתחסנת יותר יש יותר תחלואה. לכן ישראל במקום כזה גרועה. וזה לא לדבר על תופעות לוואי קטלניות רח״ל  (ל”ת)

  נתונים

;