1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

הח"כית זעמה: "איזו מדינה מאפשרת לאויבים שלה ליהנות?"

חברת הכנסת אורית סטרוק תקפה חלק מחברי הקואליציה, שחתמו על החוק שלה לשלילת אזרחות למחבלים, אך לא הצביעו היום בעדו במליאה: "ניסיתי לברר מה הסיבה, ומיהו הגורם בקואליציה שמונע חקיקה כ"כ חשובה ונחוצה"

מאיר שלם, י"ז שבט תשפ"ב 19/01/2022 22:46

חתמו אך התנגדו מחבלים בכלא מחבלים בכלא צילום: חסאן ג'די, פלאש 90

מליאת הכנסת דחתה היום (רביעי) את הצעת החוק של חברת הכנסת אורית סטרוק ממפלגת 'הציונות הדתית', שביקש לקבוע על שלילת האזרחות למחבלים שמקבלים משכורות מהרשות הפלסטינית.

לאחר ההצבעה תקפה חה"כ סטרוק את הקואליציה, שתמכה בחוק לפני חצי שנה: "'זה חוק טוב, זה חוק שצריך לעבור' - כך אמרה לפני חצי שנה חברתי איילת שקד, שרת הפנים, רגע לפני שהקואליציה שלה הפילה את הצעת החוק הזו במליאת הכנסת".

"לא רק איילת חשבה שזה חוק טוב. כמוה חשבו גם רבים ובכירים מחברי הקואליציה שלה, שחתמו על הצעת החוק הזו. אחרי הפלת החוק, סיפרה שרת הפנים לכלי התקשורת השונים, שבכוונתה להכין הצעת חוק ממשלתית התואמת את הצעת החוק של ח"כ אבי דיכטר ושלי".

"חיכינו חצי שנה. הרי הקונצנזוס כ"כ רחב, מגיע עד עומר בר לב, ובסה"כ מדובר בחוק שהוא מצד אחד כ"כ הגיוני וטריוויאלי, כי איזו מדינה מאפשרת לאויבים שלה ליהנות מכל הטוב שמקבלים אזרחים מן המנין? ומצד שני הוא כ"כ נחוץ בימים אלה של גל טרור כשחלק ניכר מהמחבלים הם אזרחים או תושבים ישראלים", היא אמרה.

"טוב, זה לא קרה. חוק ממשלתי עדין לא פורסם. ולכן, בנאומי במליאה, עם הצגתה מחדש של הצעת החוק שלנו, ניסיתי לברר מה הסיבה, ומיהו הגורם בקואליציה שמונע חקיקה כ"כ חשובה ונחוצה, שהרוב העצום של חברי הקואליציה מזדהים אתה".

היא המשיכה, "פניתי למי שישב בכסא יו"ר הכנסת: יו"ר רע"מ מנסור עבאס, וניסיתי לברר מהו יחסו האמיתי למחבלים: האם הוא רואה בהם שאהידים, לוחמי חופש, גיבורי האומה הערבית? או שהוא רואה בהם אויבים אכזריים, ומגנה בפה מלא את מעשיהם?".

"והאם יתכן שמנסור עבאס, ומפלגתו רע"מ, הם אלה שמאלצים את חברי הקואליציה - מימין ומשמאל - להצביע בניגוד למצפונם בכל הנוגע למאבק בטרור?", שאלה סטרוק.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לא לשכוח. יש עוד מגזר שונא ישראל שנהנה ממנעמי המדינה ואז יורק עליה, על שוטריה וחייליה  (ל”ת)

    נזכיר למי ששכח

    • אווו הנה האנטישמי השבוע שמעתי שמחירי הדירות בברלין הם חצי מחיר עכשיו, אז אם מתחשק לך!  (ל”ת)


;