1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

המנהל המיתולוגי של הישיבה הלך לעולמו

המנהל המיתולוגי של ישיבת תפרח הרב רפאל (רפי) פרץ ז"ל, הלך לעולמו בגיל 76, לאחר שחלה בשנים האחרונות. הלוויתו הערב בהר המנוחות בירושלים

משה ויסברג, י"ח שבט תשפ"ב 20/01/2022 19:33

ממרוקו לתפרח הרב רפאל פרץ ז"ל הרב רפאל פרץ ז"ל צילום: באדיבות המצלם

ברוך דיין האמת: מבית החולים 'שערי צדק' בירושלים מגיעה היום הבשורה הקשה על פטירתו של הרב רפאל פרץ ז"ל, מנהל ישיבת תושיה בתפרח במשך ארבעים שנה, לאחר שחלה בשנים האחרונות והוא בן 76 בפטירתו. 

'רפי פרץ' כך כונה בשם אלפי בחורי ובוגרי ישיבת תפרח, הוא שימש כמנהלה המיתולוגי של הישיבה למעלה מ-40 שנה, היה מסור לישיבה בימות החול, בשבתות ובחגים.

הרב רפאל פרץ ז"ל, יליד מרוקו, התגורר במושב תפרח ברחוב של המרוקאים.

יחד עם רעייתו שתחי', שמשמשת כטבחית בישיבה דאגו הזוג להשביע את רעבונם של לומדי התורה. המנוח דאג לכל התחומים, החל מתיקונים ועד הפרטים הקטנים ביותר, הוא היה בעל לב ענק, מספרים הבוגרים, בכל שבת בבוקר היה מגיע לישיבה לדאוג שיהיה אוכל לכולם. כל הזמן הראש שלו היה מעל ומעבר רק בתלמידי הישיבה ובצרכיהם.

היה נאמן בכל מאודו לראשי הישיבה שסמכו עליו בעיניים עצומות. גם בימי שישי היה עובד עד חצי שעה לפני שבת כדי שהכל יהיה מוכן על הצד הטוב ביותר, "הוא היה חי בישיבה", מספרים התלמידים. 

הותיר אחריו דור ישרים מבורך. שלושה בנים אברכים תלמידי חכמים.  

מסע הלוויה הערב (חמישי) בשעה 19:45 מהר המנוחות בירושלים, שם ייטמן. ראש הישיבה הגאון רבי אביעזר פילץ קרא לכל הבוגרים להשתתף במסע הלוויה ולחלוק לו כבוד אחרון.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. היה איש נוח לבריות יהי זכרו ברוך ( לכל מכחישי הקורונה למיניהם רפי ז"ל חלה בקורונה ומערכות הגוף החלשות שלו לא הצליחו לגבור עליה ) תתחסנו ותשמרו על יקיריכם .  (ל”ת)

  יובל

 2. אוישש איזה אדם נפלא,  

  יעקב

 3. תפרח  

  חניוקעס

  • רפי זצ"ל 

   Eli

  • ר' רפאל פרץ ז"ל היה אדם שאהוב על הבריות אוהב שלום ודואג לכל מחסורם של כולם בעמל וטורח בלי גבול אין ספק שהוא יהיה חסר לנו.שתהיה מליץ יושר על כולם ועל המשפחה שכבר מתגעגת ..ת.נ.צ.ב.ה (ל”ת)


 4. רפי היה איש יקר! עזר המון לבחורים והיה האחראי על כל הישיבה מהאוכל ועד לריהוט, אשתו שושנה תבדלחט"א ניצלה מטיל שנפל סמוך מאד לביתה מעופרת יצוקה.  


 5. אחחח רפייייי  

  תפרוחניק

 6. אנא סייעו לנשמה לעלות למקום מנוחתה  


 7. המיתולוגי?! פוי!  

  שאלתיאל

 8. דברי הספד  


;