1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

לאחר הפינוי בשייח ג'ארח: הגינוי באירופה לישראל

ממשלת פולין פרסמה גינוי לפינוי בית משפחה פלסטינית שישבה בשטח ציבורי בשכונת שייח ג'ארח: "מתנגדים לכל פעולה חד צדדית אשר מחריפה את המתיחות הנוכחית". נוסף הביעו דאגה להחלטה לבנות בין הר חומה וגבעת המטוס

מאיר שלם, י"ח שבט תשפ"ב 20/01/2022 22:32

"מודאגת מאוד" הריסות הבית הריסות הבית צילום: Jamal Awad/Flash90

ממשלת פולין פרסמה הודעת גינוי לפינוי משפחה פלסטינית השבוע בשכונת שייח ג'ארח שבירושלים, למרות שהבית שכן על שטח ציבורי ובית המשפט המחוזי פסק לפנותו.

בהודעה שנמסרה מדוברות ממשלת פולין נכתב כי "הממשלה מודאגת מאוד ממגמת העליה בהריסות ואירועי שכונת שיח ג’ראח שאירעו ב-19 בינואר 2022 במזרח ירושלים, בה נהרס בית משפחה פלסטינית על ידי הרשויות הישראלים".

"כמו כן", מסרו, "מודיעה ממשלת פולין כי הם מביעים דאגה רבה מהחלטת הוועדה המחוזית לתכנון ובניה לקדם 1450 יחידות דיור להתיישבות בשטח שבין הר חומה וגבעת המטוס, מה שעלול להוביל להסלמה נוספת".

"ממשלת פולין מסרה כי הם מתנגדים לכל פעולה חד צדדית אשר מחריפה את המתיחות הנוכחית ומערערת את הסיכוי לשלום הישראלי פלסטיני כמו הרחבת התנחלויות והריסת מבנים לא חוקיים על פי החוק הבינלאומי", הוסיפו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. פולין מגנה?! לא יאומן כי יסופר?! המרושעים האלה שרובם ככולם שיתפו פעולה עם הנצים ימ׳ש מרהיבים עוז לפצות פה בכלל?! ימ׳ש של כול שונאי ישראל!  (ל”ת)


 2. שהפולנים לא יתחבו את אפם במה שלא קשור להם ויתרכזו בתשלומי פיצויים לניצולי השואה תשלומים שהם מנסים לא לשלם  (ל”ת)

  ענת

 3. פולנים אתם בני השטן מה עשיתם ליהודים ב1939  


 4. לפיד ערער את היחסים עם פולין  (ל”ת)


 5. האנטישמים והנצים הכי גדולים מדברים.  

  סי

;