1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

רוב הציבור: אין בישראל כבוד בין אדם לחברו

על פי סקר אינטרנטי של המרכז לקידום ההגינות בישראל, 63% טוענים כי אין כבוד בין אדם לחברו. עוד מהסקר: שמונים אחוז סבורים כי הממסד לא מתחשב באזרחים | כ-55% נתנו ציון נכשל לרמת ההגינות הכוללת של החברה הישראלית | "בקש שלום ורדפהו"

מאיר שלםכ"ה שבט תשפ"ב 27/01/2022 12:14

"הרוצח השקט" pixabay pixabay

מחקר אינטרנטי של המרכז לקידום ההגינות בישראל מתפרסם הבוקר (חמישי) בעיתון "מעריב", שבדק ומצא את היחס שנותנים הישראלים לחבריהם והיחס שלדעתם המדינה נותנת לאזרחים.

על פי הסקר, 80% מתושבי המדינה סבורים כי אין התחשבות של הממסד באזרח. 63% מהמשתתפים בסקר קבעו כי אין כבוד בהתייחסות בין אדם לחברו. שבעים ושבעה אחוז אמרו כי אין כבוד ביחס רשויות השלטון לאזרחים, ו־81% אינם רואים התחשבות בין הנהגים בכבישים.

שבעים אחוז מהמשתתפים בסקר אמרו כי אינם רואים יושר והתחשבות בהתייחסותם של נותני שירותים ועסקים אל הצרכנים. בנוסף כ-55% נתנו ציון נכשל לרמת ההגינות הכוללת של החברה הישראלית.

"ממש כמו לחץ דם גבוה, המחיש מחלות לב וטרשת עורקים, חוסר ההגינות בישראל ממצב עצמו כ'רוצח השקט' של החברה הישראלית", אומר עו"ד אהוד פלג, מנהל המרכז לקידום ההגינות בישראל. "בסקר קודם שערך המרכז לקידום ההגינות, קבעו 76% מהציבור כי חוסר ההגינות מהווה סכנה של ממש ללכידות של החברה הישראלית".

עו"ד פלג הוסיף כי רבים חשים בהיתקלם בחוסר הגינות - כעס ותסכול, הפוגעים באמון בינם לבין עצמם ומול הרשויות: "החדשות הטובות הן כי התרופה למחלת חוסר ההגינות ידועה ונמצאת בהישג ידם של כל אחד ואחת".

הסקר נערך בקרב 507 משתתפים יהודים וערבים, אשר נערך בין 6 ל־8 בינואר, על ידי המרכז לקידום ההגינות בישראל באמצעות מכון גיאוקרטוגרפיה, בראשותם של פרופ' אבי דגני וד"ר רינה דגני.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כשאין כבוד בין אדם למקום אז אין כבוד בין אדם לחבירו  


  2. לא חדש  

    משה

  3. זה הכל בגלל הציונים. על העם היהודי כתוב ביישנים רחמנים גומלי חסדים וככה זה ביהודים בשאר מדינות. הציונים החריבו את העם היהודי!  (ל”ת)


  4. בדרך כלל אני לא נוטה להאמין לסכרים.. הפעם זה יותר קרוב למציאות.. תוצאה קסטרופאלית  (ל”ת)


  5. בעולם החילוני, אדם לאדם זאב  (ל”ת)


;