1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

"קפצתי על רימון" • הלעג והגיחוך על נפתלי בנט

בראיון לעיתוני סופ"ש תיאר נפתלי בנט את כניסתו לתפקיד ראש הממשלה, ואמר: "קפצתי על רימון", לצד עוד שלל אמרות מנותקות מהמציאות בשטח. גם בקואליציה וגם באופוזיציה, בנט הפך ללעג ולקלס

חיים שמואלי, כ"ו שבט תשפ"ב 28/01/2022 14:43

"מגלומן נפוח בבועה מנותקת" נפתלי בנט נפתלי בנט צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

סדרת הראיונות של ראש הממשלה נפתלי בנט לעיתוני סוף השבוע, בדגש על ההתבטאות "קפצתי על רימון" כשבחר להיכנס לתפקיד ראש הממשלה, מעוררת לעג וגיחוך, הן במערכת הפוליטית והן בכלי התקשורת.

הקול הכי מפתיע הגיע דווקא מתוך הקואליציה. מדובר בח"כ אלי אבידר מ'ישראל ביתנו', שביקר את ההתבטאות של בנט במסגרת פוסט ארוך שכתב בחשבון הפייסבוק שלו: "קראנו את ראיונות סוף השבוע ואת המשפט של רה"מ: 'קפצתי על הרימון' הציבור שלנו... פחות מתחבר. מי שקיבל את ראשות הממשלה לא קפץ על רימון. הוא קיבל זכות גדולה לבצע מהלכים דמוקרטיים והיסטוריים שעד עתה לא מבוצעים. הקמת ממשלת השינוי אינה אקט הרואי או גבורה. זהו אקט של תקווה. תקווה, שיש בכוחו של הציבור הדמוקרטי להביא לשינוי".

ח"כ עמיחי שיקלי, לעג גם הוא לראש מפלגתו נפתלי בנט על הראיונות לעיתוני סופ"ש וכתב: "‏אלחרומי נפל בקרב, לפיד נורה בלבנון ובנט קפץ על רימון, לא אלמן ישראל".

ח"כ מיקי זוהר מ'הליכוד' הצטרף למצעד הלעג וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "המשפט "קפצתי על רימון' שמור לגיבורים. בנט רימה 80% מהבוחרים שלו, ועכשיו הוא מנסה להציג את עצמו כגיבור. אין גבול לבושה".

יו"ר 'הציונות הדתית', ח"כ בצלאל סמוטריץ' כתב: "‏את שלל הראיונות של בנט אפשר לתמצת במילה אחת: אני ואני ואני. מגלומן נפוח מחשיבות עצמית שחי בבועה מנותקת של מציאות מדומה שהוא יצר לעצמו ומילא את כולה בשכנוע עצמי עמוק שהוא ואין בלתו".

סמוטריץ' הוסיף: "אדם צועק את שאין לו. ואין לו, כי מנהיגות וכבוד אי אפשר לגנוב. ולכן גם שותפיו בזים לו ומשתמשים בו".

ח"כ שמחה רוטמן מ'הציונות הדתית' כתב: "‏לעשות שימוש בביטוי 'קפצתי על הרימון' כדי לתאר אופורטוניזם חסר בושה ונטישת כל הערכים וכל החברים, זה דוחה ברמות. זה גם פוגע בזכרם של האנשים שאשכרה מסרו את הנפש שלהם, וקפצו על רימון כדי להציל את החברים שלהם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מי לועג  

  מויישי

  • אתה מתאים לנט ובנט מתאים לך.הזויים (ל”ת)

   חחחח

  • איש שקרן ומאוס שאין שום אמת אחת בדבריו! 

   חנוך

  • כל הכבוד 


  • זה הלעג הכי גדול... שאדם שהוא כנראה בור ממש - אם קורא בורים לאנשים שלומדים תורה מגיל צעיר - וגם חסר מוסר אם מדבר על "גסות רוח" של הליכוד ולא של מי שפשוט סחט "ראשות ממשלה" עם 6 מנדטים, אחרי שהגדיר זאת בעצמו כלא-מוסרי וקורא שחיתות לא לזה ולהפרת ההבטחות ולשקרים, אלא לנתניהו שמשפטו מתפורר מול העיניים ועשה רבות לטובת עם ישראל אז כשאדם כזה מדבר על "לעג", זה הלעג הכי גדול. בעיקר לעצמו ולמי שהוא מדבר "בשבחו". וכרגיל אצל אלה, מדבר בלשון רבים... וכמובן, נושא שם "השם" לשווא....  (ל”ת)

   ד.

  • אשכרה כויפר 

   מישה

 2. קפצתי על רימון  

  יעקב

 3. קפיצה על רימון היא גבורה. אך היא מעשה שטות. סתם התאבדות שלא מצילה איש  

  גדעון ארליך

  • זה מאוד תלוי איפה הרימון נפל, אם הוא במרחק של 20-10 מטר כמובן שלשכב עליו לא יעזוב, אבל אם הוא במרח של חצי מטר - 5 מטר הוא בהחלט מציל חיי אחרים. (ל”ת)


  • בנט והרימון 


  • רימון 


 4. אולי הוא התכוון החלקתי על בננה  (ל”ת)

  זיגמונד

 5. ב״ה אהוד ברק יהיה ראש ממשלה  (ל”ת)

  M

 6. צודק  

  ציפה

 7. אולי נפלתי בנט ראה רימון בפח האשפה  


 8. בנט  

  קרדאי

 9. חכם מי שעיניו בראשו  


 10. קפץ על אתרוג  (ל”ת)

  שנת שמיטה

 11. עיניים להם ולא יראו  


 12. דוחה. גועל נפש. התגובה של שמחה רוטמן מדוייקת  (ל”ת)

  ד.

 13. חי בפנטזיה....  

  א.

 14. חולם בהקיץ  

  אזרח ותיק

 15. קפצתי על רימון. חבל שזה היה רימון סרק!  (ל”ת)


 16. קפצתי  

  nn

 17. הפכתם לצהובון, יותר מידי לשון הרע  (ל”ת)


 18. היכן הרסיסים? כולם נפגעו מהרסיסים- רימונך בראשך  (ל”ת)

  רימונה

 19. סתם לשם הדיוק.... כששאדם מקריב עצמו לקפוץ על רימון הוא מת, לעשות מעשה של כניסה לתפקיד ראש הממשלה הוא קצת שונה,צבמקום למות אתה מקבל שיירה של שומרים רכבים כסף כבוד  (ל”ת)


 20. קפצתי על הרימון  


 21. קפץ על רימון  


;