1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

הכנסת מסתערת על החוק ההרסני הבא

ממשלת 'ימינה' וחובשי הכיפות ממשיכה להרוס את מסורת ישראל ומכוונת לחוק ההרסני הבא - נישואין אזרחיים בישראל. מי שתדון בחוק היא חברת הכנסת מ'ישראל ביתנו' שכבר הזמינה לדיון שיתקיים השבוע ארגונים ליברליים ורפורמים

בני יחזקאליי"ב אדר תשפ"ב 13/02/2022 20:16

"הקואליציה מכרסמת בזהות היהודית" אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

הקואליציה הנוכחית ממשיכה לחולל שינויים דרמטיים בסוגיות הדת ולהפר את הסטטוס קוו בנושאי ליבה. אחרי רפורמת הגיור והכשרות - הקואליציה מבקשת להחיל במדינת ישראל - נישואין אזרחיים באופן גורף.

ביום שלישי הקרוב יתקיים בוועדה "לענייני דת", דיון נרחב בנושא הנישואין היהודיים, שהוא אחד מהנושאים הנפיצים ביותר שנמצאים על הפרק בכל הנוגע לדת ומדינה.

בוועדה שבראשה עומדת ח"כ יוליה מלינובסקי מסיעת 'ישראל ביתנו', צפויים להעיד פסולי חיתון, וצעירים המבקשים להתחתן באופן אזרחי, שלא על ידי הרבנות הראשית לישראל ובניגוד לעמדת היהדות האורתודוקסית מאז ומתמיד.

לצידם הוזמנו לדיון הפרובוקטיבי, מספר רב של ארגונים רפורמים וליברלים, שמתכוונים להציג את עמדתם בעד נישואים אזרחים, כשהמטרה להגיע בדיון למסקנות שיסללו את הדרך לחקיקה, שתאפשר לראשונה בישראל להתחתן באופן אזרחי שלא כדת משה וישראל ובניגוד גמור לעמדת הרבנות הראשית לישראל.

יצוין, כי המפלגות המשתייכות לגוש האמוני בקואליציה - מחרימות את הוועדה בראשה עומדת חברת הכנסת מלינובסקי, כאשר הטענה היא שבכל מקרה - יו"ר הועדה לא מעניקה פתחון פה לדעות אחרות וכי כל רצונה הוא לפגוע ככל הניתן בכל דבר שיש בו סממן יהודי אורתודוקסי.

אורן הניג, מנכ"ל מרכז ליב"ה הגיב ואמר כי "הקואליציה ממשיכה בניסיונותיה לפגוע ולכרסם בזהות היהודית בישראל. לצערנו - נציגי התנועות הרפורמיות מרגישים בני בית במשכן הכנסת בחצי השנה האחרונה, על אף שאינם מייצגים אפילו לא פרומיל מכלל הציבור בישראל. מספיק להציץ במספר הרב של הארגונים הרפורמים שהוזמנו לוועדה שתעסוק בנישואים אזרחיים, בכדי להבין מהי מטרתה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נמאס שאתם החרדים כופים עלינו איך להתחתן ואם מי להתחתן ומה לאכול ומה ללבוש .. יאללה צאו לנו מהחיים נמאסתם כבר  (ל”ת)


  • נמאס שאנחנו החרדים כופים עליכם את המורשת היהודית שבזכותה אתם פה. (ל”ת)


  • יאללה מוסכם 

   עברי

  • אומלל ומסכן לנו יש רק מדינה יהודית אחת אתה יכול להגר לגרמניה ולהתחתן כאוות נפשך גם עם אתון (ל”ת)


  • שריר, נמאסת עם ההערות האנטשמיות והאםיקורסוך שלך באתרים האלה פשוט לך לעזאזל 

   חיים

  • באיזה זכות אתה גר בארץ? לך לארץ אחרת אתה גונב לערבים את ארצם! (ל”ת)


  • הזכות קיום היחידית שיש לך כאן במדינה הזאת, היא היהדות שלך ותו לא. אם אתה מתכחש ליהדות שלך, אין לך מה לחפש כאן. נמאס מחילונים שכופים את אורך החיים שלהם ומחליטים לנו מה לעשות ואיך לעשות (ל”ת)


  • אף אחד לא כופה תתחתן עם כלבה 

   חיים

  • נישואים אזרחיים 


  • יאללה צאו אתם הגויים ממדינת היהודים נמאס שאתם כופים עלינו את הטומאות שלכם...יאללה צאו לנו מהחיים נמאסתם כבר (ל”ת)


  • גויים,ערב רב, נוצרים, חסרי לאום, מתבוללים, אוכלי החזיר והשפנים- יש לכם הרבה מדינות ללכת אליהם, תחזרו למקור שלכם, לא מספיק קבלתם תנאים כלכליים וסלי קליטה על חשבון היהודים עוד יש לכם את החוצפה לדרוש לשנות את ארץ הקודש. עליתם לפה בגלל כסף תחזרו למולדתכם והשאירו לנו את מולדתנו הקטנה. (ל”ת)


  • אם לא שמרנו מי נותר יהודי מר נמאס. הרסו כל יהדית בעולם  

   אורי

  • נמאסת גם אתה צא לנו גם אתה מהחיים, שבענו מהשטויות שלך, שריר (ל”ת)

   משה

  • תקרא בבקשה  


 2. שיעשו מה שהם רוצים הם בין כך חיים כזוגות בלי נשואים אז מה זה משנה  (ל”ת)

  יואל

 3. יהודים מתחתנים כהלכה וזה לא ישתנה לעולם ועד אמן  (ל”ת)

  הדסה

 4. יהודים מתחתנים כהלכה וזה לא ישתנה לעולם ועד אמן  (ל”ת)

  הדסה

;