תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
ט"ו אדר א' התשפ"ד
24.02.2024
גפני עורר סערה

"בלי התורה אין כלום": עימות של מגל וכספית

אמש תקף חבר הכנסת גפני את הממשלה שיוזמת חקיקה אנטי-דתית ובכך מנסה למחוק את התורה, שהיא הלגיטימציה לדבריו, להיותנו בארץ ישראל. העיתונאי ינון מגל התלהב מהדברים ובן כספית תקף

"בלי התורה אין כלום": עימות של מגל וכספית
הנאום הסוער של משה גפני צילום: צילום מסך

בתוכניתם היומית ברדיו 103fm התייחסו בן כספית וינון מגל לדברים הקשים שהטיח אמש (שני) יו"ר יהדות התורה, ח"כ משה גפני במליאה כשאמר כי בלי התורה אין לעם ישראל זכות על ארץ ישראל.

מגל שיתף אמש את הדברים שאמר גפני במליאה וכתב: "גפני נגד הממשלה ופוגע בול בנקודה 'בלי התורה אין לנו זכות בארץ הזאת'". "קשקשן עלוב שאחראי להובלתו של צאן ומאות אלפי ישראלים תמימים וחסרי ישע", תקף כספית את דבריו של גפני. כספית אף הקריא בשידור את תגובתו של ח"כ האוזר לתמיכה המפתיעה של מגל בדברי גפני. 

האוזר כתב: "ינון מגל הוא ממבשרי 'המחנה האמוני'. פעם היה תינוק שנשבה ב'מחנה הלאומי'. היום הוא מסיר לאט לאט את הכנף הציונית של המטוס הישראלי. אין יותר אצל מגל הרצל, אין ציונות, אין 'זכות טבעית והיסטורית' של עם שמחדש ריבונותו בחבל ארץ. נשאר בדיוק כמו גפני - רק תורה ואמונה. עצוב".

"זה פשוט לא נכון", הגיב מגל, "זה שגפני אומר שהבסיס לקיומנו הוא התורה אני לא אומר שזה רק. אני אומר שבלי התורה אין כלום. אתה רוצה להיות מדינה בלי תורה? אין משמעות למדינה בלי תורה, מצד שני יש משמעות לתורה בלי מדינה. אתה מבין? אני ציוני, אחרי מה שעברנו 2,000 שנה אני חושב שאנחנו צריכים גם את התורה ביד אחת וגם את הנשק ביד".

"הייתי קצין, בע"ה אשלח את הילדים שלי לצבא, המדינה הזו קדושה בעיניי. אבל עדיין, היא לא מגיעה לרמת קדושת התורה. אבן הראשה זה התורה, בלי זה אנחנו מתבוללים בגלות ובארץ הקודש. אתם לא מבינים את הדבר הבסיסי הזה? אם אותו לא מבינים אנחנו בבעיה יוסטון", הוסיף.

משה גפני ינון מגל בן כספית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 18 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד