ח' תמוז התשפ"ד
14.07.2024
מתנה לחג פורים

האיראנים טוענים: "פרצנו למחשב של ראש המוסד"

בסרטון שהפיצו האקרים איראניים, נראים מסמכי מס, צילום לוויין של ביתו ותמונות משפחתיות. לדבריהם, מדובר בתוצרים של מעקב מודיעיני ממושך שהחל לפני 8 שנים. הערוץ, קשור ככל הנראה עם גורמים באיראן, וייתכן שמדובר בניסיון להעביר מסר לברנע

האיראנים טוענים: "פרצנו למחשב של ראש המוסד"
ביתו של ראש המוסד דוד ברנע צילום: מתוך הסרטון

ערוץ טלגרם אנונימי, שככל הנראה מקושר לגורמים באיראן, פרסם אתמול (שלישי) סרטון ובו תמונות ומסמכים אישים של ראש המוסד דוד ברנע. בסרטון שנחשף רק היום (רביעי) באתר 'וואלה', נטען כי מדובר בתוצרים של מעקב מודיעיני ממושך אחרי ברנע שהחל ב-2014. בפוסט בערוץ הטלגרם נכתב בעברית כי מדובר ב"מתנה לפורים" עבור ברנע.

הסרטון של האיראניים על ביתו של ראש המוסד

הסרטון פורסם בערוץ שהוקם ביום שלישי בערב ואחריו עוקבים 30 איש בלבד. בערוץ פורסמו כמה גרסאות של הסרטון עם תרגום לעברית, ערבית ואנגלית. בסרטון מופיעות תמונות אישיות של ברנע, כרטיסי טיסה שהזמין, מסמכי מס שלו ושל בני משפחתו וצילום לווין של מה שנטען שהוא ביתו הפרטי בעיר במרכז הארץ. מידת האותנטיות של המסמכים אינה ידועה, ובסרטון נאמר כי חומרים נוספים יפורסמו בקרוב.

מסמכים שהודלפו ממחשבו של ראש המוסד.

ברק רביד, פרשן וואלה! כותב כי לא ברור האם מכשיר הטלפון או המחשב של ברנע נפרצו, אך החומרים שפורסמו בסרטון עשויים להעיד על כך. כמו כן, לא ברור מי עומד מאחורי ערוץ הטלגרם אך קיימת אפשרות שמדובר במבצע תודעה של גוף מודיעין זר שנועד להביך את ברנע ולהעביר לו מסר.

ממשרד ראש הממשלה נמסר בשם המוסד: "החומרים המדוברים ישנים ואינם ממכשיר הטלפון של ראש המוסד".

ביתו של ראש המוסד כפי שמופיע בסרטון.

מתקפת סייבר עימות איראן ישראל ראש המוסד דוד ברנע

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד