1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

מנהיג האופוזיציה: "הקרפדה ששוכנת בצינור לא תיעלם מעצמה"

אלכסיי נבלני, איש אופוזיציה רוסי שנידון לתשע שנות מאסר בגין הונאה לכאורה, הבטיח כי הוא ימשיך להילחם בשחיתות של המשטר הרוסי. הוא אמר כי "כל פעולה נגד משטר פוטין השקרן והגנב. כל עימות עם הפושעים האלה, חשובים מאד"

יענקי פרברכ' אדר ב תשפ"ב 23/03/2022 12:12

"פוטין מפחד מהאמת" ולדימיר פוטין\\אלכסיי נבאלני ולדימיר פוטין\\אלכסיי נבאלני צילום: קובי גדעון-לע"מ \ באדיבות המצלם

יריבו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, אלכסיי נבלני הבטיח להמשיך במאבקו בקרמלין ואמר כי הנשיא ולדימיר פוטין "מפחד מהאמת", בסדרת ציוצים שפרסם מיד לאחר שנידון לתשע שנות מאסר בגין לכאורה הונאה. ובאמצעות האינסטגרם, הוא קרא להמשיך להילחם נגד "משטר השקר והגנוב של פוטין".

אלכסיי נבלני אמר באמצעות עורכי דינו ובאמצעות אנשים שמנהלים את חשבונות המדיה החברתית שלו."פוטין מפחד מהאמת, תמיד אמרתי את זה. המאבק נגד הצנזורה, הבאת האמת לתושבי רוסיה, נשאר בראש סדר העדיפויות שלנו", כתב. "אני מודה לכולכם על תמיכתכם. ואני רוצה לומר לכם: התמיכה הטובה ביותר בי ובאסירים פוליטיים אחרים היא לא חמלה או מילים חמות, אלא מעשים. כל פעולה נגד משטר פוטין השקרן והגנב. כל עימות עם הפושעים האלה, חשובים מאד" כתב ברשתות החברתיות.

היא הבטיח כי ימשיך להילחם בשחיתות של המשטר הרוסי. "הקרפדה ששוכנת בצינור לא תיעלם מעצמה", כתב. הוא הזכיר את ההרשעה הראשונה שלו, ב-2013, וקרא לתומכיו לא לשבת בחיבוק ידיים. הוא אמר: "מספר שנות העונש לא משנה", הוא הבטיח וציין שהקרן שלו למלחמה בשחיתות שהוצאה מחוץ לחוק תוצג בעולם. "אזרחי האיחוד האירופי נתנו לי פרס על המאבק בשחיתות. אני מעריך את זה ואני אפנה את הכסף הזה כדי להמשיך במאבק", הוסיף.

כזכור אתמול איש האופוזיציה הרוסי אלכסיי נבלני, שמרצה שנתיים וחצי עונש מאסר בכלא מזרחית למוסקבה, הואשם בהונאה ובזיון בית המשפט. הפרקליטות האשימה אותו במעילה בכספים שהוא והקרן שלו גייסו במהלך השנים ובהעלבת שופט במהלך משפט קודם. נבלני דחה את ההאשמות, וטען כי הן על רקע פוליטי.

התביעה ביקשה 13 שנות מאסר בגין 'שחיתות' וקנס של 1.2 מיליון רובל (כ-32,000 שקל). המשפט, שנפתח לפני כחודש, התנהל באולם בית משפט מאולתר מרחק שעות נסיעה ממוסקבה, שם מרצה נבלני עונש בגין הפרות שחרור על תנאי. תומכיו של נבלני מתחו ביקורת על החלטת הרשויות להעביר את ההליכים לשם מבית משפט במוסקבה, ואמרו כי היא למעשה הגבילה את הגישה להליך עבור התקשורת והתומכים.

נבלני נעצר בינואר 2021 מיד עם שובו מגרמניה, שם שהה חמישה חודשים כדי להחלים מהרעלה, הוא האשים את הקרמלין בניסיון להרעיל אותו למוות. טענה שגורמים רוסיים הכחישו בתוקף. זמן קצר לאחר המעצר, בית משפט גזר עליו 2 וחצי שנות מאסר על הפרת עונש על תנאי מ-2014 בתיק הונאה שנבלני מתעקש שהיה פוליטי. עכשיו נוספו לו עוד 9 שנים בכלא.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;