ט"ו תמוז התשפ"ד
21.07.2024
המצב שב לקדמותו

סערת צופר השבת: המשטרה נאלצה להתקפל ולהזמין את עוה"ד

סאגת צופר השבת בשכונת 'בצוותא' בחריש: לאחר פריצת המשטרה לדירת מפעיל צופר השבת במסגרתה הוחרם הציוד והמפעיל זומן לחקירה - המשטרה נאלצת להתקפל ולהחזיר את הציוד למפעיל. השינוי המפתיע מגיע לאחר עתירות משפטיות שהוגשו על ידי עוה"ד מיכאל ליטווק

סערת צופר השבת: המשטרה נאלצה להתקפל ולהזמין את עוה"ד
החילונים מתעמתים עם החרדים צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

המשטרה נאלצה להחזיר היום (ראשון) את הציוד של צופר השבת שפורק על ידה לפני כשבוע וחצי בדירת אברך חרדי ברחוב אחדות שבשכונת 'בצוותא' בחריש.

עוה"ד מיכאל ליטווק ועוזרו המשפטי יעקב לנדא עם הציוד שהוחזר

הציוד הוחזר לעורך הדין מיכאל ליטווק, שמייצג את מפעיל צופר השבת, לאחר שהגיש בקשות חוזרות ונשנות למשטרת ישראל ולבית משפט השלום בחדרה.

לליטווק הצטרף עוזרו המשפטי, יעקב לנדא. יחד הם פתחו במאבק נגד המשטרה, במסגרתו הפעילו את כל האמצעים המשפטיים, עד להשבת הציוד המוחרם לבעליו.

עוד בנושא:

השכונה סוערת: לבקשת העירייה, השוטרים פשטו על הדירה החרדית

קטטת רחוב בחריש: חילונים פירקו צופר שבת והתעמתו עם חרדים

כזכור, לפני כשבוע וחצי דווח ב'בחדרי חרדים' כי שוטרים מנקודת חריש פרצו לביתו של מפעיל צופר שבת בשכונת 'בצוותא' בחריש, החרימו את הציוד והזמינו את בעל הבית לחקירה.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בשבועות האחרונים, צופר השבת נמצא במרכז הסכסוך בין השכנים החילונים לתושבים החרדים בשכונת 'בצוותא'.

רק לפני מספר שבועות עלו מספר תושבים לגג הבניין ופירקו את צופר השבת, מה שהביא לקטטת רחוב בין תושבים חילונים לחרדים, שבסיומה עוכבו חמישה חשודים לחקירה.

לטענת עורך הדין מיכאל ליטווק, שמייצג את הקהילה החרדית בשכונה - עיריית חריש, בראשות ראש העיר יצחק קשת, היא זאת שהגישה תלונה במשטרה נגד הצופר. בעקבות כך, המשטרה ביקשה צו חיפוש מבית המשפט וכשקיבלה את האישור לכך, השוטרים פרצו לדירה.

עורך הדין מיכאל ליטווק מיהר אז להגיש תלונה למערך תלונות הציבור של משטרת ישראל, בה טען כי מדובר בהתערבות פסולה של המשטרה במאבקים פוליטיים.

ליטווק, שהגיש את התלונה בשם מנהלי ארגון 'נועם קדושת שבת' ובשם שי גליק מנכ"ל ארגון 'בצלמו', טען כי השוטרים אשר הגיעו לכתובת של מפעיל הצופר, לא הציגו כל צו או מדידה או חוות דעת הבוחנות את עוצמת הרעש ולא ברור מכוח מה החליטה המשטרה לנצל את כוחה וסמכותה לרעה.

לדבריו, "משיחה עם מפקד נקודת חריש מר רפאת עזאם עולה כי המשטרה בחרה בדרך זו, בשל תלונה של הרשות המקומית שהביאה מדידת רעש (כלל לא ברור כיצד נעשתה המדידה והיא לא הוצגה בפני הח"מ). אין ספק כי מדובר בחריגה מסמכות של משטרת ישראל שבחרה להיכנס לפוליטיקה צרה ומקומית, במטרה לרצות את הרשות המקומית שבחרה להתנכל לציבור החרדי בעיר תוך שהיא נכנעת לקומץ תושבים אלימים אשר שירי השבת אינם ערבים לאוזניהם".

עוד הוא כתב בתלונה: "מרשיי אינם יכולים שלא לתמוה אודות האכיפה הסלקטיבית והבררנית כלפיהם, בעוד שעשרות ומאות תלונות אודות מפגעי רעש ומוזיקה בווליום גבוהה אינם נאכפים כלל, מה גם שבתחום סמכותכם מצויים מספר רב של מוסדות חינוך בהם פועלים פעמים רבות ביום רמקולים, שירים וצלצולים וזאת ללא כל פיקוח".

"כיצד במהלך השבתות האחרונות, לאורך כל יום השבת קיימת מוזיקה בעוצמה גבוהה מעשרות מוקדים בעיר חריש ובפרט בשכונת בצוותא בעיר תוך התעלמות מוחלטת של משטרת ישראל כשמנגד בשל השמעת מוזיקה לדקות ספורות אחת לשבוע בחרה המשטרה לפתוח בחקירה פלילית ולהחרים ציוד", תהה עוה"ד.

הוא גם תקף את המשטרה: "לאחרונה הפשיעה בחריש גואה ובעת שיש דרך קבע בחריש פריצות לבתים, אירועי אלימות רבים ועשרות פריצות לרכבים, במשטרה החליטו לכסות על אוזלת ידם עם פתיחה בחקירה נגד 'עבריין' החשוד בהפעלת מוזיקה למשך 2 דק' בודדות בשבוע".

לסיום הוא דרש "למצות את הדין עם השוטרים המעורבים ולהוציא הנחיות ברורות המבהירות כי אין חוק במדינת ישראל האוסר על השמעת שירי שבת וכי הפעלת הרמקולים בוצעה בהתאם לדין ובייחוד כאשר מדובר בדקות בודדות בשבוע".

ממשטרת ישראל נמסר אז בתגובה ל'בחדרי חרדים': "כשתגיע התלונה למשטרת ישראל היא תטופל בהתאם לנהלים".

חריש צופרי שבת

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד