י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024
"השב"כ פספס אותם"

מחדל: רוב הפיגועים האחרונים בוצעו ע"י מחזיקי תעודת זהות כחולה

את הפיגוע אמש (ראשון) ביצעו שני תושבי אום אל פחם, וזו הפעם השנייה תוך ארבעה ימים שאזרחי המדינה מבצעים פיגוע ורוצחים ישראלים - ובשני המקרים נבדק החשד שפעלו בשם האידאולוגיה של דאעש, כמו בבאר שבע, זה נראה כמו מחבלים עם עבר חבלני וחיבור לארגון דעאש

מחדל: רוב הפיגועים האחרונים בוצעו ע"י מחזיקי תעודת זהות כחולה
זירת הפיגוע בצפון השומרון צילום: הצלה ללא גבולות

זה כבר מתחיל להיראות כמו מחדל. בזמן שבעולם לומדים על התוצאות של הארגון בשטחים, ובשב"כ חשבו שההסלמה תגיע מירושלים ומהשטחים - המציאות היא שהמעקב אחר תומכי דאעש ישראלים הוזנח. כך במאמר הבוקר של יוסי יהושוע, הכתב הצבאי של ידיעות אחרונות ו-Ynet.

את הפיגוע אמש ביצעו שני תושבי אום אל פחם, וזו הפעם השנייה תוך ארבעה ימים שאזרחי המדינה מבצעים פיגוע ורוצחים ישראלים - ובשני המקרים נבדק החשד שפעלו בשם האידאולוגיה של דאעש.

זה לא נקודתי, ואי אפשר לדבר על מקריות. שבעה מתוך תשעת הפיגועים האחרונים בוצעו על ידי מחזיקי תעודת זהות כחולה, רובם תושבי מזרח ירושלים. אבל הפעם, כמו בבאר שבע, זה נראה כמו מחבלים עם עבר חבלני וחיבור לארגון דעאש. מוחמד אבו אלקיעאן הספיק לרצות ארבע שנות מאסר בכלא הישראלי בגין חברותו בארגון, ואמור היה להיות תחת הרדאר של שב"כ - אך פוספס. בארגון טענו כי הם עקבו אחריו וזיהו שרמת הלאומנות שלו ירדה. כך כותב הבוקר יוסי יהושוע.

יהושוע מציין כי זה "כבר מתחיל להיראות כמו מחדל של השב"כ, שלא ריכז מאמץ מול תאי הטרור הללו שפעלו בישראל". הערכת המצב של צה"ל ושב"כ לפני הרמדאן הייתה כי אם תהיה הסלמה - היא תתרחש בירושלים ובשטחי יהודה ושומרון. אך הפיגוע הזה לא היה ספונטני ותוכנן מראש. המחבלים הגיעו חמושים בכלי נשק והתארגנו באופן מקצועי - ו"שב"כ פספס אותם".

צריך לומר, שב"כ יותר חזק בשטחים מאשר בקרב ערבים ישראלים, אך הוא חייב להביא תוצאות טובות יותר. אנו נוטים לומר שמבצע "שומר החומות" היה צלצול השכמה למדינת ישראל לאירוע רב-זירתי, בדגש על האזרחים הערבים, אך שב"כ לא הצטיין במתן התראה מקדימה על האירועים וגם לא תוך כדי הפרעות. נכון שהארגון מוגבל, אך לא בטוח שהפיק את כל הלקחים מהמבצע האחרון, ובוודאי שלא בתחום המעקב אחרי מי שצריך לעקוב אחריו.

 

שבכ פיגועים דאעש בישראל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד