י"ט תמוז התשפ"ד
25.07.2024
"כבוד גדול להיכנס לנעליו"

נמצא מחליף: זה העיתונאי שינחה את חידון התנ"ך העולמי

אחרי יותר מ-20 שנה - נמצא מחליף לאבשלום קור: עופר חדד נבחר להנחות את חידון התנ"ך העולמי לנוער תשפ"ב. חדד מסר: "כבוד עצום עבורי להנחות את אחד הסמלים המרכזיים והאהובים של יום העצמאות, וכבוד גדול לא פחות להיכנס לנעליו של המנחה המיתולוגי אבשלום קור שהפך שם נרדף למעמד הזה"

נמצא מחליף: זה העיתונאי שינחה את חידון התנ"ך העולמי
עופר חדד צילום: צילומסך ערוץ 12

עופר חדד, עיתונאי 'חדשות 12', ממגישי החדשות הבכירים בישראל, ומגיש מהדורות אקטואליה יומיות בטלוויזיה וברדיו, נבחר הבוקר (שלישי) להנחות את טקס חידון התנ"ך העולמי.

בהודעה מטעם משרד החינוך צוין  כי חדד משמש כעיתונאי ב'חדשות 12' מזה כ-15 שנים. הוא גדל בראשון לציון והתחנך בבני עקיבא ובמוסדות החינוך של הציונות הדתית, משם המשיך ללימודים בישיבת הסדר, שירת בחיל המודיעין ובמערכת הביטחון. משם המשיך ללימודי אקדמיה באוניברסיטת בר אילן ובאוניברסיטה העברית. בחברת החדשות מילא שלל תפקידי הגשה וכתבות בהם סיקור תחומי הדתות והחרדים, התיישבות ועוד. כיום מגיש התכנית שלוש עם עופר חדד ומהדורות נוספות.

עופר חדד מסר: "חידון התנ"ך העולמי הוא מוסד יהודי וישראלי. ברמה האישית זה כבוד עצום עבורי להנחות את אחד הסמלים המרכזיים והאהובים של יום העצמאות, וכבוד גדול לא פחות להיכנס לנעליו של המנחה המיתולוגי אבשלום קור שהפך שם נרדף למעמד הזה. נשתדל לעמוד במשימה בכבוד".

השנה, חידון התנ"ך העולמי לנוער יתקיים בסימן "אִישׁ אֲשֶׁר רוּחַ בּוֹ" (ספר במדבר, פרק כ"ז, פסוק י"ח) והוא יעסוק במנהיגים שבפועלם הותירו חותם עד ימינו אנו.

בחידון צפויים להשתתף 35 תלמידים ממדינות שונות ברחבי העולם.

את ישראל ייצגו 4 תלמידים:
▪️ כלת חידון התנ"ך הארצי לנוער תשפ"ב (ממלכתי): רחל אליחי מלכה - בנימין רוטמן אשל הנשיא מרחבים.
▪️ חתן חידון התנ"ך הארצי לנוער תשפ"ב (ממלכתי): שוהם קוצר - מקיף ג' אשדוד (ממלכתי)
▪️ חתן חידון התנ"ך הארצי לנוער תשפ"ב (ממלכתי דתי): דביר חיים מרצבך - ישיבת אמית צפת.
▪️ חתן חידון התנ"ך הארצי לנוער תשפ"ב (ממלכתי דתי): הלל כהן - הרטמן ירושלים

"משרד החינוך מביע את תודתו והערכתו הגדולה לד"ר אבשלום קור, אשר לווה את חידוני התנ"ך יותר משני עשורים במסירות רבה. ד"ר קור תרם רבות לאהבת התנ"ך ולשפה העברית וכן לחיבור של קהילות ישראל לתנ"ך", נמסר ממשרד החינוך.

אבשלום קור בן ה-72 הנחה את חידון התנ"ך מאז 1988. במכתב הפרישה שלו למשרד החינוך כתב: "נפלה בחלקי הזכות להיות חלק מהמפעל החינוכי הזה, ולעבוד באהבה עם אנשים נפלאים. מרגשת אותי הידיעה שבמהלך השנים עלו ארצה רבים מחתני התנ"ך וכלות התנ"ך. זו הגשמת החלום הציוני. אני חש שהגיעה העת להיפרד מהנחיית החידון ביום העצמאות, ולהחזיר את הפיקדון הזה למדינת ישראל".

עופר חדד אבשלום קור חידון התנ''ך העולמי משרד החינוך

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד