ט' תמוז התשפ"ד
15.07.2024
הפיגוע בחדרה

"במקום להכיר את ישראל, אני הולך ישר להלוויה"

סימון אבוקרט הגיע מצרפת למסע היכרות - והתבשר על מות בת דודתו שיראל אבוקרט הי"ד בפיגוע בחדרה. הוא לא מתכוון לעלות לארץ: "רוצה להיות קרוב למשפחתי, שרובה מתגוררת בצרפת"

"במקום להכיר את ישראל, אני הולך ישר להלוויה"
המחבלים בחדרה צילום: מצלמת אבטחה

סימון אבוקרט, בן דודה של שוטרת מג"ב שיראל הי"ד, שנהרגה בפיגוע בחדרה שלשום אומר כי: "ציפיתי לטיול הזה הרבה זמן, אבל זו הפעם הראשונה שאני מגיע עם כל החברים שלי - ובמקום להכיר את ישראל, אני הולך משדה התעופה ישר להלוויה".

סימון היה אחד מאלף תלמידי כיתות י"ב מ-20 בתי ספר יהודיים בצרפת, שנחתו בימים האחרונים למסע "שמיניסטים בכחול-לבן".

אבוקרט, שלומד בבית הספר אליאנס בפביון, סיפר: "זו לא הפעם הראשונה שלי בישראל, טוב לי שהחברים שלי שמחים שהם באים לישראל, אבל קשה לי לשמוח איתם". כך דווח ב'ישראל היום'.

השבוע ציינו הקהילות היהודיות בצרפת עשור לרצח בבית הספר "אוצר התורה" בעיר טולוז. האירוע שטלטל את הקהילות בצרפת. רבים עזבו בעקבות כך את המדינה והתחילו חיים חדשים בישראל, ובהם משפחתה של שיראל אבוקרט ז"ל. הוא עצמו דווקא לא מתכוון לעלות: "אני אוהב את המדינה וחושב ללמוד בישראל. רוב המשפחה שלי חיה בצרפת, ואני רוצה להיות קרוב אליהם".

עמוס חרמון, מנכ"ל "החוויה הישראלית", אמר ל"ישראל היום": "בשמם של התלמידים והמחנכים מצרפת ובשם סימון אבוקרט, אני רוצה לומר: אנחנו לא נכנעים לטרור וממשיכים בתוכנית שנועדה להכיר את ההיסטוריה של ישראל ואת אפשרויות הלימודים כאן, במטרה לחזק את הקשר של התלמידים עם מדינת ישראל".

פיגוע חדרה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד