1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

שניים מאנשי הכת הוסגרו לארה"ב לצורך העמדה לדין

יעקב ושמואל וינגרטן, מראשי כת 'לב טהור' שנעצרו בעיצומו של החג הראשון של פסח בשנה שעברה בחשד לחטיפת ילדים והתעללות בהם, הוסגרו מגואטמלה לארה"ב לצורך העמדה לדין

יענקי פרברכ' ניסן תשפ"ב 21/04/2022 07:44

שנה לאחר שנעצרו מעצרו של יעקב וינגרטן בפסח שעבר מעצרו של יעקב וינגרטן בפסח שעבר צילום: באדיבות המצלם

שניים מחברי כנופיית לב טהור שחלקם כבר מרצים עונש מעצר, חטפו לפני מספר שנים, שני ילדים ממשפחתם בעיצומו של יום השבת במטרה להקשות על המאמצים לעלות על עקבותיהם, השניים האחים יעקב נחום ושמואל מאיר וינגרטן, הוסגרו אתמול לארה"ב מגואטמלה. ישראל וינגרטן, אביהם של יעקב ושמואל, מרצה עונש מאסר של 30 שנה בכלא בארצות הברית, בעוון פגיעה בחסרי ישע, ועבירות פליליות חמורות נוספות.

המהלך הוא המשך להחלטת בית המשפט בארה"ב לגזור 12 שנות מאסר על נחמן הלברנץ, ומאיר רוזנר, שהואשמו בהתעללות ובחטיפת ילדים, בתוככי כת לב טהור. העונש נגזר כארבע שנים אחרי שחטפו אח ואחות קטינים מאמא שלהם שנמלטה יחד עם ילדיה מהכת הסדיסטית שבסיסה בגואטמלה.

מאיר רוזנר ונחמן הלברנץ, הורשעו ב-2019 בחטיפתם של אח ואחות קטינים שעזבו את כת 'לב טהור' מברוקלין בניו יורק למקסיקו. כשהחטיפה מתבצעת בעיצומה של שבת קודש על ידי נחמן הלברנץ, כשהוא והילדים מחופשים בצורה שמסתירה את זהותם החרדית. הוא נתפס על ידי הרשויות המקסיקניות בשיתוף עם ה-FBI מיד לאחר שנחת עם הילדים במקסיקו. שניהם מרצים עונש מאסר ארוך.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יש כאלה שפשוט שונאים אותם ורוצים לעשות להם כל הרע שבעולם ,זה דעתי  (ל”ת)


  • דעתך יכולה לזרום במורד בית הכסא (ל”ת)

   אינסטלטור

  • בטח...צודק...שלח לשם את הילדים שלך, חתיכת הזוי ורשע (ל”ת)

   הרודפת

  • אי אפשר לתאר בנילים את השמחה שאני חשה ועוד הרבה אנשים ששרדו את השואה ששמה לב טהור.תודה להשם יתברך על החסד שעשה עושה ויעשה עימנו ,מצפים להמשך כל הישועות ,נעשו ונעשים דברים מאוד מאוד קשים בכת אנשים נשים וטף נותרו מיותמים בנפש ובגוף אבל מתפללים גם עבורם ויודעים שיהיה צדק וסומכים על אבינו שבשמיים.כל נשות כת לב טהור האזינו ושמעו כי לא תצליחו לברוח ולהעלים מעשיכם הרעים .גם אליכן יגיעו ונראה איך אתן גיבורות על ילדים קטנים. (ל”ת)

   קרן האייל

  • מספר 1 תשובתי לך שאתה לא מעניין ואל תביע דעתך בפומבי ואם אתה גולדמן אז תזהר ותסתכל כל רגע אחורה . (ל”ת)


 2. לא נעזוב אותכם עד שכולכם צרקבו בכלא  

  הרוגפת

 3. ישתבח שמך לעד מלכנו. ברוך אתה ה' הטוב והמיטיב. ברוך שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. עוד היד נטוייה, והחשבון פתוח. המשימה הצליחה אך עדיין לא נסתיימה. לא נשקוט עד שנסיימה ב"ה. חג שמח לכל בית ישראל, ובאבוד רשעים רינה! 👍🥳🍻🥂  (ל”ת)

  קוצץ הכרמים

 4. והיא שעמדה לאבותינו ולנו!!!!! יימח שמם וזכרם, אכזריים שלא ייאמן. כסא חשמלי שייתנו להם אמן  (ל”ת)

  דובי גל

 5. יש לו פנים חשוכות  (ל”ת)


  • עם בשורה כזו איזה סעודת חג שמחה תהיה לנו! וואוו! כיף של החיים!!  (ל”ת)

   אביבית

  • לחיים! לחיים! לחיים! מזל טוב! מעשה אבות סימן לבנים. האבא יושב מאסר עולם בארה"ב. ב"ה בקרוב אצל שלושת בניו ובתו חיה שרה. (ל”ת)

   שימי

  • truth 

   truth

 6. נעשה להם עוול נוראי שאין כדוגמתו. הרי אין להם שם מניין לשביעי של פסח, לשבת, ובכלל. אנחנו דורשים לשלוח לשם את אוריאל גולדמן, חיים צבי מלכה, ועוד כדי להשלים מניין בכלא. וזה לא בסדר שעזרת הנשים שם ריקה. ברוב עם הדרת מלך! כמה שיותר מהם בכלא - זה כבוד השם!  (ל”ת)

  זה ממש לא הוגן ולא צודק

 7. truth  

  truth

  • אמת  

   אמת

 8. לחיים!!!! יישר כח עצום וגדול! נס גדול תודה להשם יתברך ,תודה תודה תודה.ממשיכים להתפלל!!!!!!!!  (ל”ת)


 9. ישתבח הבורא ישתבח הבורא ישתבח הבורא לעולמי עולמים!!👑🖤👑🖤👑🖤👑  (ל”ת)


;