ט' סיון התשפ"ד
15.06.2024
"ילדים זרים ניסו לבזות"

לאחר שפגעו באחיו האדמו"ר: הרבי נזף בבחורים

בעקבות המהומות בבית העלמין בקרית יואל, ובצל דברי האדמו"ר המהרי"י מסאטמר - האדמו"ר המהר"א מסאטמר מסר דברי תוכחה לחסידיו: "הגיעו כמה ילדים זרים וניסו לבזות מישהו שמגיע לעיר, על דעתם המטופשת בלבד. אסור לבחורי הישיבות שלנו להיסחף אחרי הנערים האלה"

לאחר שפגעו באחיו האדמו"ר: הרבי נזף בבחורים
הרבי מסאטמר צילום: באדיבות המצלם

האדמו"ר המהר"א מסאטמר מסר דברי תוכחה לחסידיו בעקבות התקרית בבית העלמין בקרית יואל - מונרו, בה נערים הנמנים על קהילתו קראו קריאות גנאי לעבר האדמו"ר המהרי"י מסאטמר, בעת שעלה לציון אביו בעל ה'ברך משה' זצ"ל.

האדמו"ר אמר: "איזהו מכובד המכבד את הבריות. מי שמכבד את השני, הוא מכובד. ומי שמבזה את השני, הוא בעצמו בזוי. הגיעו כמה ילדים זרים וניסו לבזות מישהו שמגיע לעיר, על דעתם המטופשת בלבד".

הרבי הזהיר את בחורי החסידות: "אסור לבחורי הישיבות שלנו להיסחף אחרי הנערים האלה. צריכים להתנהג כבוגרים, ביישוב הדעת ובמידות טובות".

כזכור, אתמול דיווחנו ב'בחדרי חרדים' כי האדמו"ר המהרי"י מסאטמר נשא נאום חריף לחסידיו, במהלכו תקף את קהילת אחיו האדמו"ר מהר"א מסאטמר, לאחר שמספר צעירים המשתייכים לחצר רבי אהרן מסאטמר קראו קריאות גנאי לעברו בעת העלייה לציון לאביו האדמו"ר בעל ה'ברך משה' מסאטמר זצ"ל ביום ההילולה שחל בשבוע שחלף.

האדמו"ר אמר כי "במקום הקדוש הזה, כבר עשרות שנים מבזים יהודים, מרביצים ליהודים וזורקים אבנים על יהודים. לא פעם ולא פעמיים. תקריות שחוזרות על עצמן כבר שנים רבות, ואין פוצה פה ומצפצף. אין אף אחד שטיפל בעניין".

הרבי תיאר את חששותיו התכופים לפני העלייה לציון אביו מדי שנה: "וכל קרני רשעים אגדע, תרוממנה קרנות צדיק. כוח התפילה זה קרנות צדיק. קרני רשעים זה ביזוי והכאה של יהודים. מדי שנה צריכים לחשוב פעמיים האם אפשר לעלות להתפלל על הציון. בבחינת כהן הגדול במוצאי יום כיפור 'ויום טוב היה עושה לאוהביו בשעה שיצא בשלום מן הקודש'".

כאן פתח האדמו"ר במתקפה חסרת תקדים נגד אחיו האדמו"ר: "יש שם הנהגה שתומכת בביזוי יהודים, בירידה לחייהם של יהודים, בפגיעה בפרנסתם של יהודים בהריסת שמחות של יהודים. זה משהו שנמשך כבר שנים רבות. זה נובע מ'קרני רשעים אגדע' - לא מ'קרנות צדיק'. חילול השם גדול, ההיפך מכבוד שמים".

"אבי (בעל ה'ברך משה' מסאטמר זצ"ל. י.ש.) ז"ל החליט להקים מוסדות בקרית יואל, כי הוא ראה שהכוח שם היה מבוסס על 'ועל חרבך תחיה'. כוח שמבוסס על רדיפת יהודים", אמר האדמו"ר.

גורם בחסידות אמר ל'בחדרי חרדים' כי "התייחסות האדמו"ר לעניין הפילוג, היא מאוד חריגה, וסימן שהגיעו מים עד נפש. במשך השנים האדמו"ר נהג להימנע מכך. שנים שכואב לו לראות שהמקום הקדוש הזה מחולל שוב ושוב ועוד בימי ההילולא של האדמו"רים זצ"ל, כואב לו לראות שאנשי שלומינו בקריית יואל סובלים מרדיפות ממש, פוגעים להם בפרנסה, מפריעים את השמחות שלהם, צועקים ברחוב לעבר זוגות צעירים שרק לפני ימים בודדים נישאו, חסידים בקריית יואל שחוו זאת על בשרם נכנסו לבית האדמו"ר ושפכו את ליבם, והפעם הוא החליט שכבר אי אפשר לשתוק, והדבר דורש חובת מחאה ובאופן התקיף ביותר".

סאטמר ברך משה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד